پارلمان ارمنستان واهاگن خاچاطوریان شهردار سابق ایروان را به مقام رئیس جمهور ارمنستان تعیین کرد و رئیس جمهوری روسیه با ارسال پیامی، انتخاب خاچاطوریان را به این مقام تبریک گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین روز گذشته در پیامی به واهاگن خاچاطوریان، ضمن تبریک انتخاب وی به این مقام، نوشت: اطمینان دارم اقدامات شما در این مقام به توسعه روابط اتحادی میان روسیه و ارمنستان کمک می کند.

وی ابراز امیدواری کرد که اقدامات خاچاطوریان در مقام رئیس جمهوری ارمنستان،سبب پیشبرد فرآیندهای همگرایی و همکاری در منطقه اوراسیا به نفع دو ملت برادر و تحکیم امنیت و ثبات منطقه ای شود.

پارلمان ارمنستان روز پنجشنبه در تلاش دوم توانست واهاگن خاچاطوریان را که در سالهای دهه ۱۹۹۰ میلادی شهردار ایروان بود و از طرف حزب حاکم ارمنستان به عنوان نامزد مقام رئیس جمهور معرفی شده بود را برای این مقام تعیین کند.

واهاگن خاچاطوریان از ماه اوت سال گذشته در دولت سوم نیکول پاشینیان سمت وزارت صنایع فناوری پیشرفته ارمنستان را برعهده داشت. وی پیش‌تر از تاریخ ۴ دسامبر ۱۹۹۲ تا تاریخ ۲۲ فوریه ۱۹۹۶ سمت شهرداری ایروان را عهده‌دار بود.

آرمن سرکیسیان رئیس جمهوری سابق ارمنستان دو ماه پیش از این مقام استعفا داد.