صبح روز یکشنبه، 30 شهریور 1399، در آستانه هفته دفاع مقدس سردار سید محمد باقر زاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح به همراه سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران در منزل شهید جاوید الاثر هراچ هاکوپیان حضور بهم رسانده و خبر پایان انتظار برای این خانواده را نوید دادند.

در این دیدار سردار باقری با بیان آنکه پس از دو سال آزمایشات ژنتیک، پیکر این شهید بزرگوار شناسائی شده است فرمودند که شهید هاکوپیان در سال 1391 در ارتفاعات بابا هادی مورد تفحص قرار گرفت که به علت عدم شناسائی پیکر ایشان در سال 1392 در دانشگاه آزاد زاهدان به عنوان شهید گمنام بر دستان شریف این شهر تشییع و به خاک سپرده شد.

شهید هراچ هاکوپیان از ارامنه اصفهان در عملیات کربلای ۹ که با هدف آزاد سازی منطقه بابا هادی در شمال شرقی قصر شیرین انجام شد شرکت نموده و در ۲۰ فروردین سال ۶۶ به شهادت رسید.

در این دیدار که سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی و تنی چند از اعضای شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز حضور داشتند، پس از گفتگو و مشورت با خانواده شهید تصمیم گرفته شد پیکر پاک هراچ هاکوپیان به اصفهان منتقل گردیده و در آرامستان ارامنه به خاک سپرده شود.