به نقل از سایت: www.yerevan.mfa.ir

آقایان دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران و دکتر طالبی رئیس دانشگاه اصفهان و هیات همراه که برای شرکت در مراسم صدمین سالگرد تاسیس دانشگاه دولتی ایروان در این شهر حضور دارند، روز پنج‌شنبه چهارم مهر در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران، با جناب آقای سیدکاظم سجادی سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی در ایروان دیدار کردند.

سفیر کشورمان در این دیدار، ضمن تشریح تحولات مثبت در روابط دو کشور در سال‌های اخیر، لغو روادید میان دو کشور، ایجاد منطقه آزاد مغری و موافقت‌نامه ایجاد منطقه آزاد تجاری میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در روابط دو کشور بر شمرد و سفر هفته آینده رئیس‌جمهور به همراه وزرای امور خارجه، راه و شهرسازی و نیرو و دیگر مقامات ارشد دولت را نشانه‌ای از تحول در روابط ایران و ارمنستان دانست. آقای سجادی، ادامه پی‌گیری گسترش روابط علمی و فرهنگی دو کشور و ضرورت حمایت دانشگاه از گسترش روابط دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

آقایان نیلی احمدآبادی و طیبی نیز ضمن استقبال از گسترش روابط با دانشگاه‌های ارمنستان در زمینه‌هایی مانند تبادل استاد و دانشجو، آموزش زبان فارسی و برگزاری دوره‌های مشترک، وضعیت روابط با دانشگاه‌های ارمنستان و  برنامه‌های خود در سفر به ایروان را تشریح کردند.