به نقل از سایت: www.isna.ir

 

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از تلاش های سیاسی برای بازگشایی مسیر ریلی آذربایجان و ارمنستان برای استفاده از ظرفیت ترانزیت بین المللی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، اکبر ترکان در جریان بازدید از منطقه آزاد ارس اظهار کرد: این کریدور قابلیت حمل و نقلی عظیمی دارد و امکان فعال شدن کریدور شرق و غرب را داشته و ما را به بنادر دریای سیاه وصل کرده و از طریق پوتی و باتومی به روسیه و اروپا متصل می کند.

ترکان افزود: تلاش می کنیم برای بازگشایی مسیر ریلی ارمنستان و آذربایجان به توافق برسیم که در این صورت منطقه آزاد ارس جهش اقتصادی جدیدی را تجربه خواهد کرد.

مشاور رئیس جمهور در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ گفت: مقام معظم رهبری مدیریت جهادی و عزم ملی را لوازم تحقق اقتصاد و فرهنگ و اهداف آن قلمداد کردند ولی همیشه شاهد هستیم فرمایشات رهبری توسط دیگران تکرار می شود.

وی افزود: وظیفه ما رهنمود دادن و تکرار منویات رهبری نیست بلکه مدیران دولتی و اجرایی وظیفه عملیاتی کردن رهنمودها را دارند که در غیر اینصورت در پایان سال با عدم تحقق شاخص ها و رویکردها روبرو خواهیم شد.

ترکان وجه اشتراک بین اقتصاد و فرهنگ را سه شاخص راستگویی، امانت داری و وفای به عهد خواند و گفت: این شاخص ها از خصوصیت های قبل از بعثت پیامبر اعظم(ص) هستند و امیداوریم با تلاش همگانی در فضای کسب و کار نیز ترویج پیدا کند و تلاش می کنیم مدل های کاری آن در مناطق آزاد الگوسازی شود.