منبع: www.isna.ir

 

رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌یی وزارت امور خارجه ایران با هیات رسانه‌یی متشکل از رییس کمیسیون رادیو و تلویزیون و مدیران شبکه‌های ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه در این دیدار با تشریح رویکرد تعامل سازنده دولت جدید کشورمان، بر اولویت ایران برای توسعه و گسترش همه جانبه روابط با همسایگان از جمله کشور ارمنستان تاکید کرد.

او با اشاره به سابقه دیرینه و تاریخی روابط ایران و ارمنستان مبتنی بر عناصر مشترک همسایگی و همزیستی مسالمت‌آمیز بین اقوام مختلف، به مناسبات خوب بین تهران و ایروان در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری اشاره کرد و خاطرنشان کرد: امیدواریم با این سفر و انجام سفرهای متقابل هیات‌های رسانه‌یی به خصوص امضاء و اجرای موافقت‌نامه همکاری رسانه‌ای بین سازمان‌های رادیو و تلویزیون دو کشور شاهد توسعه و گسترش روابط و همکاری‌ها به‌ویژه در عرصه رسانه‌یی باشیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی بر نقش مهم و تاثیرگذار رسانه‌های گروهی در چارچوب دیپلماسی عمومی و رسانه‌یی برای تقویت و تعمیق پیوندها و ارتباطات در عرصه‌های مختلف بین کشورها تاکید کرد و افزود: رسانه‌ها می‌توانند موجبات شناخت بهتر مردم و به خصوص گردشگران و تجار و بازرگانان دو کشور از ظرفیت‌ها و امکانات دو طرف را فراهم و زمینه توسعه بیش از پیش روابط را ایجاد کنند.

گاگیک بنیاتیان، رییس کمیسیون ملی رادیو و تلویزیون جمهوری ارمنستان نیز در این دیدار سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به دولت و مردم ایران و سخنگوی وزارت امور خارجه تبریک گفت. وی با ابراز خرسندی از نخستین سفرش به ایران در قالب یک هیات رسانه‌یی از مدیران شبکه‌های تلویزیون ارمنستان ابراز امیدواری کرد این سفر آغازگر دوره جدیدی از تعاملات و همکاری‌ها بین ایران و ارمنستان در عرصه رسانه‌یی باشد.

گریگور آراکلیان، سفیر جمهوری ارمنستان در این دیدار که برخی از اعضای کمیسیون ملی رادیو و تلویزیون و مدیران شبکه‌های ارمنستان نیز حضور داشتند، از تلاش سفارت ایران در ایروان برای هماهنگی سفر این هیات رسانه‌یی و هم‌چنین استقبال، میزبانی بسیار خوب و برنامه‌های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد این سفر موجب آغاز توسعه و گسترش همکاری‌ها بین دو کشور همسایه در عرصه جدید رسانه‌یی باشد.