به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، سه‌شنبه هفدهم بهمن‌ماه، در دیدار با پیشوایان ادیان توحیدی اصفهان ضمن تبریک اعیاد ماه رجب و ایام الله دهه مبارک فجر، گفت: گردهم جمع شدیم تا ضمن تجدید دیدارها سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی بداریم.
وی ادامه داد: همه مردم ایران‌زمین از ادیان و اقوام مختلف در دوران رژیم پهلوی از جنبه‌های مختلف تحت فشار بودند اما جهت‌گیری که بواسطه روح برادری پس از پیروی انقلاب اسلامی به دم مسیحایی حضرت امام (ره) در ایران شکل گرفت شرایطی را فراهم کرد تا ادیان و اقوام مختلف قالب جدیدی از ارتباطات را تجربه کنند.
استاندار اصفهان ضمن اشاره به همراهی و همدلی ادیان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، بیان کرد: در دوره سیاهی طاغوت که سبب به انحطاط بشریت در ایران بود نوری درخشید که با الهام از معارف اسلامی پرچمداری انقلابی را در کشور ما شروع کرد و پس از سالها مبارزه در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید.
وی ادامه داد: مختصات انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌های دنیا از این حیث متفاوت بود که صرفاً یک نگاه مادی به انقلاب نداشت.
استاندار اصفهان اظهار کرد: رشدی که جمهوری اسلامی پس از انقلاب در حوزه سلامت و بهداشت داشته متفاوت و باعث افتخار است و گویای این سخن سه کتاب صعود ۴۰ ساله، کارنامه و ایران مقتدر است که براساس منابع جهانی نگارش شده‌اند.
دکتر مرتضوی ادامه داد: ایران نه تنها در حوزه نظامی بلکه در حوزه علم و فناوری، صنعت هواوفضا و سایر حوزه‌ها نیز پیشتاز بوده است.
وی خاطرنشان کرد: البته حرکت نکردن ما در مسیر دنیای سلطه مدعی‌ها و دشمنی‌هایی دارد و مشکلاتی را برای مردم ما ایجاد کرده اما تمام تلاش کشور در راستای توسعه و پیشرفت است.
استاندار اصفهان گفت: در اصفهان ما به اندازه سه و نیم بار که دور کره زمین بچرخیم شبکه گازرسانی انجام شده است و جزو پنج کشور برتر دنیا در تکمیل زیرساخت‌ها هستیم، در این شرایط بازگوی این دستاوردها برای آحاد مردم و نسل جوان ضروری است.
دکتر مرتضوی افزود: حضرت امام (ره) افق کشور را رسیدن به جامعه‌ای خداپسند دانستند و ما نیز تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در این مسیر که توأم با تعالی روحی و معنوی است حرکت کنیم.

انقلاب اسلامی از درون مردم را متحول کرد

سیپان کاشیچیان، اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در این دیدار ضمن قدردانی از استاندار اصفهان بابت تشکیل این دیدار، گفت: دهه فجر برای ما ارزش و افتخار خاصی دارد.
وی ادامه داد: مشعل و پرچمی که توسط امام خمینی (ره) برافراشته شد و توسط مقام معظم رهبری ادامه پیدا کرد وظایفی را برای ما ایجاد می‌کند تا برای عزت این پرچم و منش تلاش کنیم.
اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران بیان کرد: این پرچم زمانی برافراشته شد که تمام دنیا به سمت سکولار شدن و جدایی دین از سیاست حرکت می‌کردند و تلاش داشتند تا دین را از زندگی مردم طرد کنند.
وی ادامه داد: در این شرایط پیروزی انقلاب اسلامی مسیر جدیدی را در ایران و دنیا باز و انقلاب اسلامی از درون مردم را متحول کرد.
اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران متذکر شد: بواسطه انقلاب اسلامی مرزهای کشور مستحکم‌تر شد و مردم توانستند از حقوق خود به معنای واقعی بهره‌مند شوند، اکنون چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است و همه ما مدیون این انقلاب هستیم.
وی ادامه داد: امروز ثمره این انقلاب را میچشیم و شاکر دستاوردها هستیم، از طرفی علاوه بر سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به شخصه برای حضور پرشور در انتخابات اسفندماه آماده می‌شویم و جوامع خود را نیز برای این حضور مهم آماده و تشویق می‌کنیم.