نیکول پاشینیان نخست وزیر با مهدی سبحانی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در جمهوری ارمنستان دیدار کرد. نخست وزیر ضمن تبریک به مناسبت انتصاب سفیر در سمت جدید، ابراز امیدواری کرد که در دوران مسئولیت وی، روابط ایران و ارمنستان به توسعه و تحکیم ادامه یابد. نیکول پاشینیان تاکید کرد که دو کشور باید ارتباطات فعال خود را در دوران سخت منطقه حفظ کنند. نخست وزیر تاکید کرد که گفت وگوی قابل اعتمادی با ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که به تعمیق مستمر مشارکت ارمنستان و ایران کمک می‌کند.

مهدی سبحانی ضمن تشکر از استقبال گرم، بر علاقه دولت ایران برای توسعه روابط با ارمنستان در همه زمینه‌ها تاکید کرد. سفیر بار دیگر بر موضع صریح طرف ایرانی در قبال حفاظت از تمامیت ارضی ارمنستان تاکید کرد. آقای سبحانی نسبت به وضعیت انسانی ایجاد شده در قره باغ کوهستانی ابراز نگرانی کرد و بر اهمیت حفاظت از امنیت و حقوق ارامنه قره باغ تاکید کرد.

دو طرف در این دیدار درباره موضوعاتی که در دستور کار روابط ارمنستان و ایران قرار دارد، گفتگو کردند. به ویژه موضوعات مربوط به اجرای برنامه‌های مشترک در حوزه‌های اقتصادی، تجاری، توسعه زیرساخت ها، بهداشت و درمان، آموزش، علمی، فرهنگی و سایر جهات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.