به نقل از سایت: alikonline.ir

 

نمایندگان جوامع ادیان توحیدی در مجلس طی بیانه ای فاجعه تروریستی رخ داده در شیراز که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از نمازگزاران حرم شاهچراغ شد را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان جوامع ادیان توحیدی در مجلس شورای اسلامی طی بیانه ای فاجعه تروریستی رخ داده در شیراز که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از نمازگزاران حرم شاهچراغ شد را محکوم کردند که متن آن به شرح ذیل است؛

ملت شریف ایران همیشه با دسایس خارجی و داخلی مواجه بوده که شریرترین جلوه آنها اعمال تروریستی است که قربانیان و شهیدان بسیاری را به جای نهاده است. اما اراده راسخ ملت که بر استقلال خواهی، آزادگی و ایمان دینی مبتنی بود پابرجا و استوار ماند و مانده است.

تروریسم در دو دهه اخیر نمادی لگام گسیخته به خود گرفته و بابهره گیری از پیچیدگی های منطقه ای و اعتراضات و دغدغه اجتماعی، به ابزاری جدید برای فشار بر ایران عزیز و مقاومت آن و رهپویی و توسعه خواهی مردم گشته است. اما تروریسم کور و حقیر، عقده‌گشا و آلوده به تعصبات بی‌بنیان دینی آنچنان کریه المنظر و ضد انسانی است که حتی به کودکان، زنان و مردان بی گناه نیز رحم نمی کند و مردم دلخسته و مومن را که در خلوت خود از بن جان با خدای یکتا راز و نیاز می کنند، دیو صفت و ددمنشانه به خاک و خون می کشد.

جنایت خونبار و مشمئز کننده روز چهارشنبه، چهارم آبان ماه جاری در حرم شاهچراغ شیراز، ملت، حاکمیت، دین، برادری دینی و وحدت ملی را هدف گرفته است؛ خباثتی از سر عجز و زبونی و بی هویتی که آلت دست دشمنان ملت بزرگ ایران است.

ما نمایندگاه جوامع ادیان توحیدی در مجلس شورای اسلامی از سوی خود و جوامع ادیان توحیدی، این جنایت شوم را به شدت محکوم کرده و از مقامات مسئول کشور می خواهیم هرچه سریعتر عاملان، مصوبان و طراحان این سبعیت را شناسایی و به مجازات قانونی برسانند.

در اینجا مراتب تسلیت قلبی خود را به ملت بزرگ ایران و خانواده های داغدار این شهیدان ابراز نموده و از درگاه خداوند یکتا علو درجات و آمرزش و آرامش برای این شهیدان مسئلت می نماییم.

 

همایون سامه یح نجف آبادی، نماینده ایرانیان کلیمی

روبرت بگلریان، نماینده ایرانیان مسیحی ارمنی اصفهان و جنوب کشور

اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی

شارلی انویه تکیه، نماینده ایرانیان مسیحی آشوری و کلدانی

آرا شاوردیان، نماینده ایرانیان مسیحی ارمنی تهران و شمال کشور