نخستین دفتر اطلاع رسانی، تبلیغات و بازاریابی گردشگری ایران در کشور ارمنستان با امضا تفاهم نامه میان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و یک شرکت گردشگری راه اندازی می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، در جلسه‌ای که روز شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ با حضور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و مدیرعامل یک شرکت خصوصی برگزار شد، تفاهم نامه همکاری در زمینه توسعه مناسبات همکاری بین دو کشور در زمینه فعالیت‌های تورهای مسافرتی، سیاحتی و زیارتی، اتومبیلرانی، صنایع دستی، برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی و … با بهره مندی از ظرفیت‌های طرفین و ایجاد شعبه نمایندگی کانون در ارمنستان به امضا رسید.

محمدحسین صوفی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در بخشی از این مراسم با بیان اینکه کشورهای همسایه ایران یکی از مراکز هدف کشور، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین کانون برای توسعه ارتباطات عمیق‌تر در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری است، گفت: از آنجایی که کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در زمینه گردشگری بین المللی فعالیت می‌کند، علاقه مند است تعامل بیشتری را با دیگر کشورها به ویژه همسایگان ایران داشته باشد.

او افزود: اتومبیلرانی، برگزاری انواع رالی‌های گردشگری بین المللی، تردد کمپرها به خارج از کشور، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک خودرویی، برپایی بازارچه‌های صنایع دستی، اجرای هفته‌های فرهنگی، تبادل گردشگر و برگزاری همایش‌های بین المللی از جمله حوزه‌هایی است که تمایل داریم با دیگر کشورها وارد همکاری و تعامل شویم.

صوفی از کشور ارمنستان به عنوان یکی از کشورهای مهم و تأثیرگذار در حوزه گردشگری ایران یاد و خاطرنشان کرد: در نظر داریم با راه اندازی دفاتر اطلاع رسانی، تبلیغات و بازاریابی گردشگری ایران در سایر کشورها به ایجاد و تقویت بیش از پیش روابط گردشگری و فرهنگی با آنان کمک کنیم.

او با اشاره به امضا تفاهم نامه‌های همکاری با کشورهای عراق و افغانستان اشاره کرد و اظهار داشت: تبدیل کردن تفاهم نامه‌ها به برنامه‌های عملیاتی و دارای زمانبندی اجرا بسیار مهم است. مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی تصریح کرد: هم اکنون آمادگی داریم با توجه به اشتراکات ملی و فرهنگی، رالی ایروان - تهران را به منظور معرفی جاذبه‌های متعدد ایران و ارمنستان، ایجاد انسجام و همگرایی بین دو کشور، تسهیل در عبور و مرور اتباع ایرانی و ارمنی در مرزهای مشترک و تقویت تعامل و همکاری متقابل برگزار کنیم.

عرفان علمائی مدیرعامل این شرکت نیز در این مراسم امضا تفاهم نامه با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی را آغازی برای همکاری‌های بیشتر و تخصصی‌تر در حوزه گردشگری و اتومبیلرانی دانست و گفت: کشور ایران ظرفیت‌های متعددی برای جذب گردشگران ارمنستان دارد. از جمله آنها وجود جزیره‌های مختلف در جنوب ایران است که می‌تواند برای ارمنی‌ها در فصل زمستان محل خوبی برای تفریح باشد.

او افزود: آمادگی داریم برای برگزاری رالی تورهای گردشگری و تورهای مسافرتی تخصصی مجوزهای لازم را دریافت و زمینه مناسب برای برگزاری اینگونه رویدادها را فراهم کنیم. روزهای ملی و فرهنگی و برگزاری مراسم مشترک ایران و ارمنستان زمان مناسبی برای اجرای این برنامه‌ها خواهد بود.

بر اساس تفاهم نامه مذکور قرار است کانون جهانگردی و اتومبیلرانی واین شرکت گردشگری در زمینه اطلاع رسانی، تبلیغات و بازاریابی گردشگری، جذب گردشگران از مقاصد بین المللی هدف، جذب سرمایه گذاران بین المللی در طرح‌های گردشگری ایران، کمک به توسعه صادرات صنایع دستی و محصولات گردشگری، برگزاری تورهای گردشگری و فرهنگی ملی و بین المللی و … با یکدیگر همکاری کنند.