قدردانی رهبر ارامنه حوزه سيليسی از مواضع ايران در برابر تكفيری‌ها

 

به نقل از سایت: www.mehrnews.com

 

آرام كشيشيان رهبر ارامنه حوزه سيليسی در اختتاميه ششمين دور گفتگوی اسلام و مسيحيت ارمنی در لبنان از مواضع مسئولانه ايران در مقابل رفتار های زشت تكفيريها تشكر كرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آرام كشيشيان اول، رهبر ارامنه حوزه سيليسي در اختتاميه ششمين دور گفتگوي اسلام و مسيحيت ارمني در لبنان گفت: ما بايد با صلابت اعلام كنيم كه صلح و عدالت روابط تنگاتنگي با هم دارند و بدون عدالت، صلح وجود ندارد. بنابراين، آموزه‌هاي ديني، ما را به استمرار و استقامت در مواضع دعوت مي‌كنند.

وي با اشاره به نقش مهم عقلانيت و عقل‌گرايي، گفت: در تمامي اديان رابطه عقل‌گرايي و اعتقاد، رابطه مستقيمي هست اما امروز نقش دين، نقش قالبي شده است.

رهبر ارامنه حوزه سيليسي با اشاره دورشدن از دين، گفت: امروز، درك غلط از دين، به مشكل پيروان اديان تبديل شده است. بايد در تمام اجلاس‌هايي كه در سطح جهان شركت مي‌كنيم به نقش دين اشاره كنيم. و در مقابل اديان بايد به كمك هم ، احترام و درك متقابل را ترويج كنند. آزادي نعمت الهي است و از اين آزادي بايد مسئولانه استفاده كنيم.

رهبر ارامنه حوزه سيليسي گفت: در حال حاضر، همه ما روي اتفاقاتي كه در منطقه به خصوص در كشورهاي سوريه و عراق افتاده است، حساس و نگرانيم و همه بايد اين رفتارهاي زشت تكفيري‌ها را محكوم كنيم.

وي ادامه داد: خوشحاليم كه مواضع جمهوري اسلامي ايران در خصوص خشونت و افراطگرايي همواره روشن بوده و هست. ما ارامنه جهان از جمهوري اسلامي ايران براي مدارا و همزيستي مسئولانه با ارامنه در طول تاريخ تشكر مي‌كنيم. ما بايد همگي و يك‌صدا از ملت مظلوم فلسطين حمايت كنيم.

ششمين دور گفت‌وگوي ديني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با كليساي ارمني حوزه سيليسي تحت عنوان ‌«همكاري مسلمانان و مسيحيان براي ايجاد صلح عادلانه در منطقه» ۱۳ اسفندماه با حضور دكترابوذر ابراهيمي تركمان، رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، شخصيتهاي ديني ارامنه لبنان، هيئتي از ارامنه كشورمان به همراه اسقف اعظم سيبوه سركيسيان، «خليفه كل ارامنه تهران و شمال ايران» در محل كليساي ارامنه سيليسي لبنان پايان يافت.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم