گفت‌وگوی دينی با كليسای ارمنی حوزه سيليسی در لبنان برگزار می‌شود

 

به نقل از سایت: www.mehrnews.com

 

ششمين دور گفت‌وگوی دينی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با كليسای ارمنی حوزه سيليسی تحت عنوان ‌ همكاری مسلمانان و مسيحيان برای ايجاد صلح عادلانه در منطقه ۱۲ و ۱۳ اسفندماه در بيروت برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ششمين دور گفت‌وگوي ديني مركز گفت‌وگوي اديان و تمدن‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با كليساي ارمني حوزه سيليسي تحت عنوان «‌همكاري مسلمانان و مسيحيان براي ايجاد صلح عادلانه در منطقه‌« طي روزهاي ۱۲ و ۱۳ اسفندماه جاري در بيروت پايتخت لبنان برگزار مي‌شود.

اين دور از گفت‌وگوها با شركت هيئتي از جمهوري اسلامي ايران به رياست دكتر ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار خواهد شد.همچنين، علاوه بر آرام كشيشيان اول، «رهبر ارامنه حوزه سيليسي‌«و ديگر شخصيت هاي ديني ارامنه لبنان، هيئتي از ارامنه كشورمان به همراه اسقف اعظم سيبوه سركيسيان، «خليفه كل ارامنه تهران و شمال ايران» در آن شركت خواهند داشت.

انديشمندان مسلمان و مسيحي‌ در اين نشست ، مقالات خود را پيرامون موضوعات «‌ترويج اعتدال‌گرايي و عقل‌گرايي ديني با هدف مقابله با افراط‌گرايي ديني و خشونت»، «‌لزوم بازگشت به منابع اصيل ديني براي مقابله با سوء تفسير و كج فهمي ديني‌»، «‌ضرورت هم‌فكري و همكاري پيروان اديان براي ايجاد صلح و امنيت» و «‌اهميت حضور فعال رهبران ديني در سازمان‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي» ارائه خواهند داد.

گفتني است، پنجمين دور گفت‌وگو با كليساي ارمني حوزه سيليسي تحت عنوان «نقش دين در ترويج ارزش‌هاي اخلاقي در جامعه»‌، ۲۵ ارديبهشت‌ماه سال ۱۳۹۱ در تهران برگزار شد.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم