با صدور بیانیه‌ای نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس اهانت به پیامبر(ص) را محکوم کردند

 

به نقل ازسایت: www.isna.ir

 

نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس با صدور بیانیه‌ای اهانت به ساحت پیامبر و مقدسات دین اسلام را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در بیانیه نمایندگان ایرانیان غیر مسلمان (اقلیت های دینی) در مجلس شورای اسلامی آمده است:

«اخیراً روزنامه شارلی ابدو با نشر کاریکاتوری موهون و شرم آور بار دیگر به ساحت پیامبر و دین مبین اسلام توهین کرده و موجب انزجار و جریحه دار شدن احساسات دینی تمامی موحدان و یکتاپرستان جهان شد.

اهانت به اصیل‌ترین ارزش‌های دینی، فرهنگی و تاریخی پیروان ادیان الهی رفتاری غیرعقلانی وغیر اخلاقی است که موافق با هیچ یک از اصول و مبانی هویت انسانی نیست.

ایرانیان غیر مسلمان ایران (اقلیت های دینی) که همواره بر اساس قانون اساسی و سایر قوانین جاری مملکتی مورد احترام بوده و سابقه همزیستی سرشار از حس برادری با سایر اقشار ملت بزرگ ایران را داشته است، ضمن محکوم کردن این حرکت ضد دینی و انسانی، اعتقاد دارند که توهین به هر یک از ادیان توحیدی اهانت به تمامی ادیان توحیدی محسوب می‌گردد».

کارن خانلری (نماینده ارامنه شمال)، روبرت بگلریان (نماینده ارامنه جنوب)، یوناتن بت کلیا (نماینده آشوریان ایران)، سیامک مره صدق (نماینده کلیمیان ایران) و اسفندیار اختیاری (نماینده زرتشتیان ایران) پنج نماینده اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی از امضاکنندگان این بیانیه هستند.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم