رییس کمیته جشنواره میراث فرهنگی ناملموس: برپایی نمایشگاه ارامنه، نشانگر ارزش نهادن به اقلیت های دینی در ایران است

 

به نقل از سایت: www.irna.ir

 

رییس کمیته جشنواره اجلاس و جشنواره میراث فرهنگی ناملموس (ICCN)  گفت: برپایی نمایشگاه آداب و سنن ارامنه، نشان دهنده ارزش و اهمیت دادن به اقلیت های دینی در ایران است.

مهدی بقایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در جشنواره و اجلاس میراث فرهنگی ناملموس، به آداب و سنن ارامنه ایران توجه ویژه شده و نمایشگاهی از آداب و سنت های ارامنه در کلیسای وانک شهر اصفهان برپاست.

وی تصریح کرد: برپایی این نمایشگاه حاکی از توجه ویژه دولت و ملت ایران به اقلیت های دینی و نیز زندگی مسالمت آمیز و توام با صلح آنان درکنار یکدیگر است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان ادامه داد: در شرایطی که دولت های مخالف نظام جمهوری اسلامی موجی از ایران هراسی به راه انداخته و سیاست های کشورمان را منافی اهداف بشردوستانه جلوه می دهند، ایران می تواند از این فرصت به منظور اثبات صلح خواهی خود به ملت های جهان بهره ببرد.

بقایی تاکید کرد: اکنون که بیش از 20 نماینده از رسانه های خارجی برای پوشش این اجلاس و جشنواره در اصفهان حضور دارند و رویدادهای اجلاس و جشنواره میراث فرهنگی ناملموس را به جهان مخابره می کنند، بی شک تمدن و فرهنگ غنی و اهداف والای ایران به جهانیان نشان داده خواهد شد.

نمایشگاه ادیان و اقوام در حوزه میراث فرهنگی معنوی، از 17 تا 19 مهر ماه در کلیسای وانک محله جلفای اصفهان دایر است.

اصفهان از 17 مهرماه به مدت سه روز میزبان اجلاس و جشنواره میراث فرهنگی ناملموس با حضور کشورهای پنج قاره جهان است.

کمیته جشنواره میراث فرهنگی ناملموس در راستای معرفی و انعکاس فرهنگ، آیین و سنت های ایران و جهان برنامه های متنوع را در تالارهنر، باغ موزه چهلستون، هنرسرای خورشید، کلیسای وانک، حمام علی قلی آقا، میدان امام علی (ع)، کتابخانه مرکزی و موزه هنرهای معاصر به اجرا گذاشته است.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم