تقدیر از مادر شهید ارمنی ژوزف شاهینیان، به همت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس

به نقل از سایت: www.alikonline.ir

«آلیک» - معاون امور استان‌های سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با حضور در منزل شهید ژوزف شاهینیان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید، از مادر این شهید بزرگوار تقدیر کرد.

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، شهناز اشکیان معاون امور استان‌های سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و گاسپار امیرخانیان مسئول انجمن آموزشی فریدن با حضور در منزل شهید ژوزف شاهینیان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید از ورژوهی ماروتیان مادر این شهید بزرگوار تقدیر کردند.

اشکیان در ابتدای این دیدار در خصوص نقش والای زنان ارمنی در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: اطلاعات حضور تمام رزمندگان و کمک‌های خانواده‌های اقلیت مذهبی از سراسر کشور جمع آوری شده است. با توجه به اسناد جمع آوری شده، نقش ارامنه بسیار پر رنگ بود.

وی ادامه داد: در نظر داریم که نقش بانوان ارامنه را در دوران دفاع مقدس جمع آوری کنیم. از این رو خاطرات مادران، همسران و خواهران شهدا، جانبازان و رزمندگان را جمع آوری می‌کنیم.

معاون امور استان‌های سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بخشی به شهدای ارامنه اختصاص دارد. تندیسی از مادران شهدا را در این بخش قرار خواهیم داد.

گاسپار امیرخانیان نیز در این دیدار اظهار داشت: بسیاری از مردم گمان می‌کنند که ارامنه در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقشی نداشتند. در حالی که ما علاوه بر شهید انقلاب، ۱۰۵ شهید در دفاع مقدس تقدیم کشور کردیم. نخستین شهید انقلاب ارامنه الوند ملکیان است که در تاریخ ۸ دی ماه ۵۷ به شهادت رسید. در میان ارامنه شخصی نیست که در دوران جنگ از سربازی و یا جبهه فرار کرده باشد.

وی با بیان اینکه شهید ژوزف شاهینیان از دوستانش بود، گفت: او فوتبالیست خوبی بود. اگر شهید نمی‌شد قطعا در این حرفه بسیار موفق می‌شد. ژوزف ۸ ژانویه ۱۹۸۵ (۱۸ دی ۱۳۶۳) به خدمت سربازی رفت و ۲۷ سپتامبر همان سال به شهادت رسید.

دوست شهید تصریح کرد: از سال ۶۷ قلم به دست گرفتم و از رشادت شهدا نوشتم. خاطرات زیادی را از زمان آزادی اسرا ثبت کردم. جامعه ارامنه در سال ۶۹ به استقبال اسرا رفتند.

امیرخانیان در ادامه با گلایه از متولیان چاپ در حوزه شهدا به ویژه شهدای ارامنه، عنوان کرد: چند مرتبه به یکی از سازمان‌های متولی چاپ کتاب مراجعه کردیم که متاسفانه به بهانه کمبود بودجه این امر صورت نگرفت.

براساس این گزارش، مادر این شهید بزرگوار در ادامه به بیان خاطره‌گویی پرداخت. در پایان دیدار از مادر شهید شاهینیان تجلیل به عمل آمد.


 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم