دیدار مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان اصفهان با هیئت خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران

روز دوشنبه، 9 مهر 1397 مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان اصفهان، رییس اداره کل روابط عمومی، مشاور مدیر کل، رییس اداره حراست و معاون پژوهش و برنامه ریزی مدیر کل از کلیسای وانک بازدید کرده و با هیئت خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران به سرکردگی پیشوای مذهبی اسقف سیپان کاشجیان دیدار نمودند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آقای کمالی در سخنان خود اظهار داشت: اصفهان مهد فرهنگ و تمدن ایران اسلامیست و در اصفهان سالیان متمادی ادیان مختلف با صلح و دوستی در کنار هم زندگی کرده اند. در این اتحاد و همدلی قطعا آموزش و پرورش نقش مهمی را ایفا کرده و ما هم امروز وظیفه ی خود می دانیم که راه صحیح گذشتگان را در نظام تعلیم و تربیت برای ایجاد یک همراهی وهمدلی بین ادیان مختلف به ویژه ارامنه عزیز الگو قرار دهیم و این فرهنگ را نهادینه کنیم.

اسقف اعظم خلیفه گری ارامنه اصفهان نیز ضمن خوشامدگویی؛  تربیت دانش آموزان را  از مسایل مهم ‌دانست و گفت: ارامنه در بیش از ۱۰۰ کشور جهان بصورت پراکنده زندگی می کنند و همه آنها دغدغه مسایل دینی و تعلیم و تربیت فرزندان خود را دارند. وی از همکاری خوب و صمیمانه آموزش و پرورش تقدیر و اظهار امیدواری کرد که این همکاری دو طرفه ادامه داشته باشد.

در ادامه این دیدار موضوعات و مشکلات مربوط به مدارس ارامنه مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

 
 
 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم