سفیر ایران در ایروان: پرچم اقتصادی را در ارمنستان بالا نگه داشته ایم

به نقل از سایت: www.isna.ir

سفیر ایران در ارمنستان، تاکید کرد: پرچم اقتصادی را در سفارت ایران در ارمنستان بالا نگه داشته‌ایم .

به گزارش ایسنا سید کاظم سجادی، سفیر ایران در ارمنستان در جلسه هم اندیشی اتاق بازرگانی استان گیلان با سفیر ایران در ارمنستان در فرمانداری شهرستان لاهیجان، اظهار کرد: بین کشور ارمنستان و ایران مشترکات زیادی وجود دارد و این کشور از نظر فرهنگی با تاریخ و تمدن ایران عجین شده است.

وی با اشاره به اینکه طالبان محصولات ایرانی در کشور ارمنستان و اوراسیا بسیار زیاد است، اما هنوز سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه به خوبی ورود نکرده اند، گفت: لغو روادید بین دو کشور در دستور کار قرار دارد و مردم ارمنستان شدیدا مشتاق ایران هستند و می خواهند ظرفیت های ایران را به کشورشان هدایت کنند.

سفیر ایران در ارمنستان، با اشاره به اینکه مشکلات ارزی باعث شده است که سفر از ارمنستان به ایران کمتر شود، تصریح کرد: سال گذشته 37 پرواز به ارمنستان از ایران انجام شد و 600 تا 700 دانشجو به فراگیری زبان فارسی مشغول هستند.

سجادی تاکید کرد: پرچم اقتصادی را در سفارت ایران در ارمنستان بالا نگه داشته ایم و لذا همه راه‌ها باید به سوی این پرچم اقتصادی هدایت شوند و این آمادگی وجود دارد با استفاده از ظرفیت ها و فرصت های دو طرف روابط استانی توسعه داده شود.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم