شروع طراحی منطقه آزاد تجاری مغری میان ایران و ارمنستان

به نقل از سایت: www.yerevan.mfa.ir

در ملاقات جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان با جناب آقای آودیک الویان رئیس محترم کمیته شهرسازی ارمنستان که روز جمعه 26/05/1397 صورت گرفت، همکاریهای دو کشور در عرصه های شهرسازی، تولید و صادرات مصالح ساختمانی، ارتباط دانشگاههای و پژوهشکده های شهرشناسی دو کشور و بویژه طراحی و برنامه ریزی ایران و ارمنستان برای ایجاد زیرساخت های منطقه آزاد تجاری مغری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جناب آقای سجادی ضمن اشاره به ارتقای سطح همکاری های دو کشور در حوزه شهرسازی خواستار تماس و رایزنی فعال مقام ها و مسئولین ایرانی و ارمنی برای انتقال تجربیات و تبادل نظر در امور فنی و مهندسی شهری گردید.

سفیر محترم کشورمان ضمن اعلام آمادگی مشارکت شرکت های خصوصی و دولتی ایرانی برای توسعه زیرساخت های شهری از جمله در منطقه آزاد تجاری مغری ارمنستان افزود این شرکت ها طرح های پیشنهادی خود را برای ایجاد زیر ساخت های این منطقه تجاری از قبیل نیازهای تجاری و بازرگانی، فضاهای تفریحی و گردشگری و توسعه فضای سبز متناسب با آخرین دستاوردهای روز دنیا تهیه و ارائه داده اند که امیدواریم طرف های ارمنی از این تجارب استفاده نمایند.

جناب آقای الویان نیز ضمن ابراز علاقمندی کشورش به توسعه ارتباطات و همکاریها و تبادل تجربه با شرکت های ایرانی از اعلام آمادگی برای انتقال تجارب و دانسته های طرف ارمنی در حوزه زیرساخت های شهری با وزارت راه و شهرسازی سخن گفت. رئیس کمیته شهرسازی ارمنستان از پیشنهاد سفیر محترم کشورمان برای تشکیل کمیته کاری برای پیگیری توافقات انجام شده بین دو کشور در این حوزه استقبال نمودند. 

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم