پاشینیان: ایران و ارمنستان براساس پیوندهای دیرینه و منافع ملی در کنار یکدیگر خواهند بود

به نقل از سایت: www.isna.ir

سفیر کشورمان در ایروان با نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر جدید ارمنستان دیدار و در مورد توسعه روابط دو جانبه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایسنا، دراین دیدار طرفین بر پیگیری و اجرایی کردن تفاهمات صورت گرفته در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور تاکید کردند.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در این دیدار با اشاره به روابط نزدیک و دوستانه میان ایران و ارمنستان تاکید کرد: نباید به سطح کنونی همکاری میان دو کشور بسنده کرد.

وی همچنین بر لزوم ادامه تلاش‌ها در جهت توسعه همکاری‌ها براساس منافع متقابل تاکید کرد و گفت: ایران و ارمنستان براساس پیوندهای دیرینه و منافع ملی در کنار یکدیگر خواهند بود.

سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان نیز در این دیدار از آمادگی کشورمان برای اجرای طرح‌های مشترک براساس منافع متقابل و همچنین مساعدت در زمینه تعمیق روابط اقتصادی میان دو کشور خبر داد.

وی همچنین، ضمن استقبال از افزایش میزان تبادلات تجاری میان دو کشور اظهار کرد: پذیرش ایران در اتحادیه اوراسیا و همچنین ایجاد منطقه آزاد اقتصادی در مغری می‌توانند   نقش بسزایی در توسعه مبادلات تجاری میان ارمنستان و ایران و کشورهای منطقه داشته باشند.

همچنین در این دیدار طرفین برخی از موضوعات مطرح در دستور کار دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم