دیدار سفیر محترم کشورمان با وزیر جدید زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان

به نقل از سایت: www.yerevan.mfa.ir

جناب آقای سیدکاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان روز دوشنبه 1397/03/14 با جناب آقای آرتور گریگوریان وزیر جدید زیرساخت‌ های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان دیدار و در خصوص همکاریهای دو کشور در حوزه های گوناگون اقتصادی گفتگو نمود.

در این دیدار راه‌ های همکاری‌های دو کشور در زمینه‌ های مختلف از جمله تکمیل خط سوم انتقال برق، اتصال شبکه برق جمهوری اسلامی ایران به گرجستان از طریق ارمنستان، آمادگی شرکت‌ های ایرانی برای مشارکت در طرح‌ های عمرانی و سرمایه گذاری در ارمنستان مورد گفتگو طرفین قرار گرفت.

مذاکره در خصوص راه‌ های فعال‌ سازی وزارتخانه‌ های دو کشور در کمیسیون مشترک اقتصادی از دیگر موضوعات و محورهای مورد گفتگو بین مقام های دو کشور بود.

جناب آقای سجادی در این دیدار با اشاره به اینکه دور بعدی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور به میزبانی وزارت نیروی ایران در تهران برگزار می شود، ابراز امیدواری نمود که تمامی توافقات صورت گرفته اجرایی و باعث توسعه روابط همه جانبه دو کشور دوست و همسایه شود.

جناب آقای گریگوریان نیز در این ملاقات با اشاره به سطح عالی روابط دو کشور اظهار داشت در دوره حضور در این سمت تلاش خواهم کرد این روابط را ارتقا دهد وی همچنین اظهار امیدواری نمود کلیه توافقات صورت گرفته در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور اجرایی شود.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم