نماینده ارامنه :حفظ انسجام ملی راهبرد پیروزی ماست

به نقل از سایت: www.irna.ir

«ژرژیک آبرامیان» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: نظام سلطه و استکبار در طول این 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران همواره تلاش کرده است با ایجاد اختلاف در کشور و سوء استفاده از مسائل و شرایط درونی و بیرونی، وحدت و انسجام ملی ما را در کشور خدشه دار کند، که تا کنون راه به جایی نبرده و از این به بعد هم موفق نخواهد شد.

نماینده ارامنه جنوب کشور در مجلس با بیان این که ایجاد و دامن زدن به تفاوت های قومی، ملی و مذهبی همواره یکی از ابزارهای اصلی سوء استفاده دشمنان برای اختلاف افکنی سیاسی و اجتماعی در جامعه ایران بوده است، تاکید کرد: ما باید در این شرایط جلوی هر گونه نفوذ و سوء استفاده و ایجاد تشتت را با اتحاد و انسجام ملی بگیریم و راه را بر دشمنان ببندیم.

آبرامیان اظهار داشت: این تنوع در عین اتحاد، طبیعت نظام سیاسی و فرهنگی کشور ما است، باید چارچوب و اقتدار آن همیشه حفظ شود؛ در شرایط کنونی باید از انسجام، همدلی و هم نظری تمام آحاد تشکیل دهنده این نظام بزرگ فرهنگی و ملی محافظت کنیم. 

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: فرهنگ انسجام در کشور مقتدر ایران نهادینه شده است و ایرانیان همواره در طول صدها سال یکپارچگی و اتحاد خود را حفظ کرده اند؛ در سال های اخیر در زمان انقلاب اسلامی، در زمان جنگ تحمیلی که تمام دنیا از دشمن روبه روی ما حمایت می کردند، همین اتحاد و همدلی و انسجام ملت بود که باعث شد، که مقاومت ما به پیروزی تبدیل شود.

 

** دشمنان با فشار اقتصادی می خواهند اختلاف ایجاد کنند

آبرامیان با اشاره به تحریم هایی که قرار است از سوی آمریکایی ها برضد ملت ایران پس از خروج آن کشور از برجام تحمیل شود، گفت: هدف اصلی آنها در هر کنشی، هر فشار و تحریمی و هر توطئه ای که نسبت به ما در حال طراحی هستند، اختلاف افکنی، تشتشت در همبستگی و در نهایت فروپاشی نظام ما است و این هدف را هم علنی و به وضوح بیان می کنند. 

نماینده ارامنه جنوب کشور اظهار داشت: آنها با به میان کشیدن بحث ها و مسائل فرهنگی، قومیتی و دینی در کنار فشار اقتصادی می خواهند بحران و اختلاف ایجاد کنند تا ایران یکپارچه و متحد را به اجزای کوچکتر تقسیم کنند و این تقسیم و تجزیه آغاز شکست ما خواهد بود.

وی با بیان این که اگر تهدید ها و فشارهای بیرونی در درون کشور نماد و نمود پیدا کند، دچار مشکلات فراوانی خواهیم شد، گفت: در این شرایط حفظ وحدت و انسجام ملی راهبرد برای پیروزی مااست؛ اگر این راهبرد در تمام سطوح بین همه آحاد ملت، گروه های سیاسی، اقوام وادیان مختلف نهادینه شود، همه توطئه های دشمن و حتی فشارهای اقتصادی آنها به نتیجه نخواهد رسید.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم