علت خروج آمریکا از برجام وضعیت مقتدرانه ایران در منطقه بود/ ۵ طرف دیگر برجام خواهان تداوم روابط با ایران هستند

به نقل از سایت: www.icana.ir

کارن خانلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: تاکنون اقدامات دیپلماتیک ایران پس از خروج آمریکا از برجام خوب بوده و تداوم حضور ایران در توافق هسته‌ای اقدام مناسبی بوده است.

نماینده مردم ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در برجام با 6 کشور عهدنامه‌ای را منعقد کرده ولی آمریکا به دلیل زیاده خواهی‌های سیاسی و ماجراجویی‌های نظامی در منطقه از برجام خارج شده است، بیان کرد: خروج آمریکا از برجام نباید ایران را تحت تاثیر قرار دهد، اقدامات و حرکات سیاسی و دیپلماتیک ایران باید بر اساس منافع ملی تنظیم شود.

وی افزود: حرکت سیاست خارجی ایران تاکنون عاقلانه بوده و تصور می‌‎کنم که 5 کشور دیگر که در برجام حاضر هستند به طور جد خواهان تداوم روابط با ایران هستند و باید روابط ایران با این کشورها ادامه پیدا کند، آمریکا در موضوع خروج از برجام ضرر کرده است.

خانلری ادامه داد: تنها موضوع نگران کننده این است که آمریکا می‌تواند برخی از کشورهای منطقه که با ایران مشکل دارند را تحریک کند و دست آن‌ها را بازبگذارد و در فضای نامطلوب سیاسی این کشورها دست به تحرکاتی بزنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون کشورهایی مانند ترکیه، عربستان و رژیم صهیونیستی سعی می‌کنند که ایران را در راستای اهداف خود به چالش بکشند، خروج آمریکا از برجام این امکان را به برخی از این کشورها می‌دهد که علیه ایران اقدام ایذایی انجام دهند.

نماینده مردم ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از خروج آمریکا از برجام ایران باید خط مشی سیاسی و دیپلماتیک خود را به همین صورت ادامه دهد، بیان کرد: اقدام اخیر ترامپ برای خروج از برجام دور از انتظار نبود، زیرا آمریکا احساس می کرد در معادلات منطقه‌ای، ایران جایگاه قدرتمندی را به دست آورده است و قصد داشت به هر نحوی موقعیت ایران را خدشه دار کند، خروج آمریکا از برجام نیز در این راستا از سوی آمریکا انجام شد.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم