راضی به ترک جوانان ارمنی از ایران نیستیم

به نقل از سایت: www.irna.ir

محسن مهرعلیزاده روز دوشنبه در دیدار اسقف اعظم و پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران با وی افزود: آمادگی داریم تا مشکلات پیش روی ارامنه را در بحث مسکن، کار، تولید و اشتغال رفع کنیم.

وی اظهار کرد: ارامنه داخل کشور اول ایرانی و بعد ارمنی هستند همانطور که ما مسلمانان اول ایرانی و بعد مسلمان هستیم.

استاندار اصفهان افزود: تمامی اقلیت ها بویژه ارامنه در اصفهان از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند و می توانند از تمامی امکانات و تسهیلات موجود استفاده کنند.

وی همچنین با اشاره به پروژه های ساخت هتل و تبدیل خانه های قدیمی به اقامتگاه های گردشگری توسط ارامنه گفت: به حسن سلیقه، سلامت و صداقت ارامنه اعتقاد داریم و این اقدام آنها می تواند در جذب گردشگر داخلی و خارجی بسیار موثر باشد.

مهرعلیزاده افزود: در این راستا از تمامی اقدامات ارامنه در امر ساخت هتل، رستوران و اماکن گردشگری حمایت می کنیم.

وی همچنین با اشاره به کمبود بارش ها و مشکل کم آبی در استان اصفهان از ارامنه درخواست کرد که با صرفه جویی در مصرف آب و توجه به برنامه ریزی های بلند مدت برای تامین آب کمک کنند.

اسقف اعظم و پیشوای دینی ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در این دیدار گفت: ما همواره در کنار مسلمان زندگی مسالمت آمیزی همراه با امنیت و آرامش داریم.

سیپان کاشجیان افزود: تا زمانی که فرهنگ ادیان و قومیت ها در ایران بالاست درک بالایی از مسائل کشور خواهند داشت.

وی استان اصفهان را به لحاظ تاریخی و فرهنگی استانی با فرهنگ بالا دانست و گفت: اصفهان در آینده نیز همچنان در چشمان دنیا می درخشد و پیشرفت می کند.

اسقف اعظم و پیشوای دینی ارامنه اصفهان و جنوب ایران با اشاره به مشکلات جوانان ارمنی به لحاظ کار و مسکن گفت: هم اکنون برنامه جامعی در دست اقدام داریم تا بتوانیم اقدام به مسکن سازی برای جوانان کنیم که نیازمند حمایت های شهرداری در دادن مجوز هاست.

وی اظهار کرد: همچنین خواستار حمایت های لازم برای بحث مجوز خانه های قدیمی به محل های توریستی و احداث رستوران و هتل در منطقه جلفا هستیم.

حدود هفت هزار نفر از ارامنه کشور در استان اصفهان سکونت دارند که بیشتر آنها در شهرستان اصفهان مقیم هستند. 

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم