نخست وزیر جمهوری ارمنستان در جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی کشورمان: روابط با جمهوری اسلامی ایران در اولویت روابط جمهوری ارمنستان قرار دارد

به نقل از سایت: www.yerevan.mfa.ir

جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی کشورمان عصر روز جمعه 1396/11/20 با حضور جمع کثیری از مقام های کشوری و لشکری ارمنستان و سفرا و دیپلمات ها کشورهای خارجی مستقر در ایروان در هتل الیت پلازا  این شهر  و با حضور ویژه جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان و جناب آقای کارن کاراپتیان نخست وزیر محترم ارمنستان بعنوان میهمان ویژه این مراسم برگزار گردید.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در این مراسم ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان گفتند 39 سال قبل ملت بزرگ ایران توانست با رهبری امام خمینی (ره) نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر مردم سالاری دینی را جایگزین نظام دیکتاتوری و پادشاهی نماید. این انقلاب تحولی در نظام بین الملل بوجود آورد که خوشایند قدرت های بزرگ جهانی نبود و به همین دلیل ابرقدرت های جهانی با توطئه های مختلف از قبیل راه اندازی جنگ تحمیلی، تحریم های ظالمانه، ترور دانشمندان و سیاستمداران ایرانی تمام تلاش خود را صرف مقابله با این انقلاب نمودند.

سفیر محترم کشورمان با اعلام اینکه مردم ایران با رهبری امام و مقام معظم رهبری طی چهار دهه گذشته توانستند همه این فتنه ها و دسیسه ها را خنثی نمایند افزود جمهوری اسلامی ایران هیچگاه وقعی به این تهدیدات قدرت های جهانی نگذاشته و بعنوان پناهگاهی برای ملت های مستضعف در جهان درآمده است.

جناب آقای سجادی ارتقای روابط دوستانه با همسایگان را یکی از اصول اساسی سیاست خارجی کشورمان برشمرده و افزود جمهوری ارمنستان در بین همسایگان ما جایگاه ویژه ای دارد و نمونه و الگوی مناسبی از روابط دو کشور همسایه علیرغم داشتن تفاوت های دینی است.

سفیر محترم کشورمان در ادامه افزودند روابط دو کشور از ابتدای استقلال ارمنستان همواره در مسیر توسعه و پیشرفت بوده و بویژه طی سه سال اخیر این مناسبات در بخش های گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهش قابل ملاحظه ای داشته است. ایشان ایجاد منطقه آزاد مغری در مجاورت منطقه آزاد ارس، از بین رفتن رژیم روادید بین دو کشور، امضای موافقت نامه همکاری با اتحادیه اورآسیا در آینده نزدیک و چندین پروژه دیگر را از جمله مهم ترین دستاوردهای دو کشور طی سه سال اخیر دانست که منجر به توسعه مبادلات تجاری و افزایش ورود گردشگران خواهد شد.

نخست وزیر محترم ارمنستان نیز در این مراسم ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روابط دوستانه ایران و ارمنستان را عالی ارزیابی نموده و گفتند مردم و دولت ارمنستان امروز آمده اند که با شما در این جشن شریک باشند و شادی شما را دوچندان نمایند.

جناب آقای کاراپتیان با اشاره به اینکه تاریخ دوستی دو ملت به هزاران سال پیش باز می گردد افزودند تمامی دولتمردان ارمنی که در ارتقای روابط نقش دارند در این جشن حضور یافته اند تا ثابت کنند آمادگی دارند مناسبات  دو کشور را در همه زمینه ها بویژه حوزه های اقتصادی گسترش دهند.

نخست وزیر محترم ارمنستان با اعلام اینکه روابط با جمهوری اسلامی ایران برای ارمنستان در بالاترین اولویت قرار دارد گفتند در آینده نزدیک با امضای سند همکاری بین ایران و اتحادیه اورآسیا شاهد جهش ویژه ای در توسعه مناسبات دو کشور در حوزه های مختلف خواهیم بود تاکید کرد جمهوری ارمنستان آمادگی دارد بعنوان واسطه و حلقه ارتباط بین طرفین عمل نموده و دوستان ایرانی قادر خواهند بود با ورود به چارچوب های خاص ارمنستان با کشورهای عضو این اتحادیه از امتیازات خاص آن استفاده نمایند.

علاوه بر نخست وزیر محترم ارمنستان تعدادی از وزرای کابینه نظیر وزیر علوم و آموزش، وزیر دیاسپورا و برخی از مقام های  این کشور بهمراه سفرا و دیپلمات های چندین کشور در مراسم امسال حضور داشتند.

در ادامه مراسم دیپلماتیک جشن پیروزی انقلاب اسلامی، جشن و مراسم مردمی روز ملی کشورمان نیز با شرکت کارکنان نهادهایی ایرانی و بویژه تعداد زیادی از هموطنان عزیز ایرانی مقیم ایروان برگزار گردید.

اجرای برنامه موسیقی زنده هنرمندان ایرانی پایان بخش این مراسم بود


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم