برگزاری ۵۵ مراسم مختلف به مناسبت دهه فجر توسط اقلیت های دینی

به نقل از سایت: www.tasnimnews.com

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، نشست خبری کمیته مطبوعاتی قالیتهای دینی ستاد دهه فجر، امروز(سه شنبه 10 بهمن) در کلیسای سرکیس مقدس برگزار شد.

سعید تقوی ریاست کمیته اقلیت های دینی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در این نشست، گفت: این کمیته در دهه فجر در تهران و استان‌هایی مثل آذربایجان شرقی، غربی، تهران، یزد و... برگزار می شود. 

وی افزود: 55 برنامه فرهنگی، هنری،  ورزشی و جشنواره صنایع دستی برگزار می شود. در تهران روز 12 بهمن همزمان با ورود امام خمینی به کشور،ناقوس کلیساها به صدا در می آید.

تقوی خاطرنشان کرد: در حرم مطهر امام در همان روز، نمایندگان اقلیت های دینی، شخصیت های علمی و دینی و روحانیون مذهبی اقلیت ها با آرمان‌های امام راحل تجدید می کنند.

تقوی اظهار داشت:  مراسم مهمانی لاله‌ها امسال 19 بهمن در آرامگاه آشوریان با حضور خانواده شهدای اقلیت‌ها و سران لشکری و کشوری برای تجلیل از شهدای اقلیت برگزار می شود.

تقوی در ادامه به برخی برنامه‌های اقلیت‌های دینی در استان‌ها اشاره کرد و گفت: در آذربایجان شرقی برگزاری مسابقات علمی، فرهنگی، هنری در مدارس تبریز و نمایشگاه هنرهای دستی را داریم. در آذربایجان غربی برپایی نمایشگاه صنایع دستی در محل انجمن آشوریان ارومیه، در یزد برگزاری برنامه‌های ورزشی ویژه دانش‌آموزان زرتشتی و اجرای مراسم‌های مذهبی در آتشکده‌های یزد انجام می‌شود.

وی افزود: در اصفهان برگزاری همایش دهه فجر در مراکز اختصاصی ارامنه، زرتشتیان و آشوری‌ها انجام می‌شود و  از بنای جدیدالاحداث یادبود شهدای ارامنه رونمایی می‌شود و برنامه‌ورزشی در باشگاه آرارات اصفهان نیز در دستور کار است. در استان فارس نیز پانزدهمین همایش مشترک ادیان توحیدی در شیراز و نیز کنسرت موسیقی سنتی کلیمیان به مناسبت دهه فجر برگزار می‌شود.

در ادامه این نشست نمایندگان اقلیت‌های مذهبی نیز به تشریح برنامه‌های خود به مناسیت ایام دهه فجر پرداختند.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم