دیدار اعضای شورای شهر، شهردار کل و شهردار مناطق 2 و 5 اصفهان از خلیفه و شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران

روز پنج شنبه، 14 دی 1396 رئیس شورای شهر دکتر فتح الله معین به همراه اعضای دیگر این شورا، شهردار کل اصفهان دکتر قدرت الله نوروزی، شهردارهای منطقه 5 و 2 اصفهان آقایان حمیدرضا فرهنگ و محمد کیهانی به همراه هئیت همراه، به مناسبت سال نو میلادی دیداری با پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران سیپان کاشجیان و اعضای شورای خلیفه گری و هیئت مذهبی در کلیسای وانک اصفهان داشتند.

ابتدا دکتر نوروزی ضمن تبریک سال نو میلادی و تولد حضرت مسیح فرمود: نگاه ما همیشه به شما و شهروندان مسیحی ساکن اصفهان نگاهی مثبت بوده و وجود شما را غنیمتی برای توسعه و اعتلای شهر می دانیم. روابطی که از گذشته در بین مردم وجود داشته نشان می‌دهد که می توانیم در کنار هم رفتار مسالمت آمیز و زندگی خوبی داشته باشیم. اصفهان به لحاظ وجود آثار تاریخی و باستانی و قدمت حضور حکومت های مختلف به عنوان یک شهر جهانی شناخته می‌شود، اما معتقدم بعد دیگری هم در این شهر است که جهانی‌اش می کند و آن وجود ادیان الهی دیگر در این شهر است. قبلا نیز گفته ایم که این آمادگی را داریم که با همکاری شما تعاملات جهانی بیشتری را به ویژه با خواهر خوانده های خود برقرار و تقویت کنیم.

در ادامه دکتر فتح الله معین از طرف خود و همکارانش در شورای شهر این عید را تبریک گفت و خاطرنشان شد: ما در تلاشیم تا در محله ای که ارامنه عزیز در آن سکونت دارند خدمات و آبادی بیشتر از قبل اتفاق بیفتد، گذشته از اینکه بسیاری از ساختمان های این منطقه جزء آثار باستانی اصفهان هستند، شاهد تلاش اعضای شورا در جهت افزایش ویژگی های کیفی این منطقه بوده اید. وضعیتی که ما در اصفهان داریم می تواند الگویی برای صلح و همزیستی ادیان مختلف در دنیا باشد. من پیش از این سفری در باب خواهر خواندگی به ایروان داشتم و در ابینه تاریخی و بناهای آنجا مشابهت زیادی با بناهای ایران و اصفهان دیدم، این موضوع نشان دهنده این است که دوستی بین شهروندان ارمنی و مسلمان اصفهان یک دوستی عمیق و ریشه دار است و می خواهیم ارتباط بین ایران و ارمنستان به صورت دو طرفه و عمیق تر ادامه پیدا کند.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران سیپان کاشجیان ضمن خوش آمدگویی به مهمانان به انتخابات شورای شهر اصفهان اشاره نموده و فرمود: ما شاهد حضور پررنگ و آگاهانه ارامنه در انتخابات شورای شهر بودیم و من مطمئن هستم که اعضای منتخب شورای شهر از بهترین ها و اصلح ترین ها می باشند. شخصاً اطمینان خاطر دارم که اعضای محترم این نهاد تمامی تلاش خود را جهت آبادانی و عمران شهر بکار خواهند گرفت. 

در خصوص انتخاب آقای دکتر نوروزی در سمت شهردار اصفهان پیشوای مذهبی ابراز نمود: ما احساس بسیار خوبی نسبت به شهردار محترم اصفهان داریم و ایشان نیز متقابلاً نسبت به ما لطف دارند و به همین جهت از ایشان تشکر می کنیم. در آخر جناب سیپان کاشجیان از شهرداری و افراد ذی ربط برای آذین بندی کوچه ی کلیسای وانک و محوطه کلیسا، که موجب شور و شوق بسیاری خصوصاً برای ارامنه اصفهان گردید، تشکر نمود.

در ادامه این دیدار اعضای هر دو هئیت به یکدیگر معرفی شدند و در آخر هدایایی به رسم یادبود به مهمانان داده شد.

 


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم