انتقاد مقر جهانی کلیسای حواری ارمنی از تصمیم ترامپ

به نقل از سایت: www.irna.ir

به گزارش ایرنا، اسقف و اهرام مِلیکیان سخنگوی اچمیادزین مقر جهانی کلیسای حواری ارمنی در گفت و گو با خبرنگاران، تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را برای پیروان ادیان آسمانی مشکل آفرین خواند.

اسقف واهرام ملیکیان روز جمعه در مصاحبه با خبرگزاری آرمن پرس با اشاره به به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل توسط آمریکا، اظهار کرد: تصمیم دونالد ترامپ باعث ایجاد نگرانی نه تنها کلیسای حواری ارمنی بلکه دیگر شاخه های مسیحیت نیز شده است.

بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در ارمنستان به نقل از سخنان اسقف ملیکیان نوشت: اسقف نشینی ارمنی بیت المقدس ضمن انجام مسئولیت دشوار خود، از حضور تاریخی ارامنه، مقررات و حقوقی که طی قرون متوالی در بیت المقدس شکل گرفته است دفاع می کند.

وی افزود: اطمینان داریم جامعه بین المللی تمام تلاش های ممکن را به کار خواهد برد تا مسائل حل و حقوق کلیساهای مسیحی نیز حفظ شود.

اسقف ملیکیان خاطرنشان کرد: اچمیادزین مقر جهانی کلیسای حواری ارمنی با همکاری اسقف نشینی بیت المقدس در این زمنیه تمام اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه پانزدهم آذرماه اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد.

وی در سخنانی در کاخ سفید گفت: از وزارت خارجه می خواهم که آماده شود تا انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را آغاز کند.

با وجود مخالفت های گسترده جهانی و منطقه ای، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اعلام کرد.

کنگره آمریکا در 23 اکتبر 1995 طرح انتقال سفارت آمریکا به قدس را تصویب کرد.

دولت های مختلف آمریکا از آن زمان تاکنون از اجرای این مصوبه کنگره امتناع کرده اند. ترامپ در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وعده داده بود که این مصوبه را اجرا کند.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم