برابری از امکانات شهری یک اصل مسلم برای تمام شهروندان است

به نقل از سایت: www.new.isfahan.ir

در دیدار پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان با شهردار اصفهان مطرح شد

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران با شهردار اصفهان دیدار و گفت و گو کرد.

سپیان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ايران و رييس مجمع نمايندگان ارامنه اصفهان و جنوب ايران به همراه هياتي از اعضاي جامعه ارامنه و خليفه گري اصفهان با قدرت الله نوروزي شهردار اصفهان ديدار و گفت و گو کردند.

قدرت الله نوروزی در این دیدار با بیان اینکه ما فارغ از ويژگي هاي ديني و مذهبي تمام شهروندان اصفهان را شهرونداني برابر و برخوردار از امکانات شهري مي دانيم، اظهار کرد: همانطور که دين اسلام توصيه کرده تمام انسان ها فارغ از هر دين و آييني از كرامت ذاتي يكسان برخوردار هستند و معتقدم با اين نگاه اديان و مذاهب مي توانند فرصتي براي توسعه شهر باشند.

برابری از امکانات شهری یک اصل مسلم برای تمام شهروندان از هر دین و آيين

وی اصفهان را شهری برخوردار از تمدن و ادیان مختلف دانست و تصریح کرد: با این ويژگي مي توانيم در کنار يکديگر زندگي مسالمت آميز داشته و براي حل مسائل و مشکلات شهر گفت و گو کنيم.   

شهردار اصفهان ادامه داد: هر دو گروه مسلمانان و ارامنه ساکن در شهر به اصفهان تعلق خاطر داشته و هر دو اصفهان را دروازه گفت و گوی تمدن ادیان می دانند.

وی با بیان اینکه نزد من هیچ تفاوتی ميان ارامنه اصفهان و ساير شهروندان اصفهاني وجود ندارد، افزود: برابري از امکانات شهري يک اصل مسلم براي من در شهرداري اصفهان است.

ارامنه بیش از ۹۰ شهید تقدیم ایران کرده اند

نوروزی تاکید کرد: ارامنه اصفهان با تقدیم حدود ۹۰ شهید به اسلام و انقلاب دین خود را در سخت ترين شرايط کشور به ايران ادا کرده اند، علاوه بر اين زندگي ارامنه در اصفهان در طول تاريخ يک زندگي شرافتمندانه بوده و شهروندان اصفهاني هيچگاه از حضور ارامنه در اصفهان دچار خسران و زيان نشده اند.

لزوم فراهم شدن فرصت های گردشگری از سوی شورای خلیفه گري

وی با بیان اینکه فرصت و امکان ارتباط با خارج از ایران برای شوراي خليفه گري ارامنه بيشتر فراهم است، اضافه کرد: با وجود اين امکان، بايد زمينه هاي لازم براي حضور هر چه بيشتر از گردشگران مسيحي و ارامنه در اصفهان فراهم شود تا صنعت گردشگري اصفهان هر چه بيشتر رونق يابد. ما در شهرداري اصفهان آمادگي لازم براي فراهم کردن اين گونه فعاليت ها را دارا مي باشيم.

شهردار اصفهان ابراز داشت: ارامنه می توانند در ساخت شهر اصفهان در تمام زمینه های فرهنگی و اجتماعی نقش موثري ايفا کنند.

ارامنه در رفاه و آزادی کامل در ایران فعالیت می کنند

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز ديدار با شهردار اصفهان را فرصتي ارزشمند دانست و اظهار کرد: شهرداري نهادي است که به طور مستقيم با مردم سروکار داشته و اميدوارم با همکاري يکديگر بتوانيم گام هايي براي شهر اصفهان برداريم.

 وی با بیان اینکه برنامه هایی براي رونق گردشگري در اصفهان داريم، تصريح کرد: برنامه هايي توريستي مانند هتل سازي، احياي خانه هاي قديمي و تبديل آن به اقامتگاه و برنامه هايي نيز براي قبرستان ارامنه داريم تا با استفاده از اين موارد بتوانيم زمينه هاي ورود هر چه بيشتر گردشگر به شهر اصفهان را فراهم کنيم.

اسقف سپیان کاشچیان ادامه داد: ما در حال زندگی در مملکتی اسلامی با رفاه و آزادي کامل هستيم بنابراين ارامنه و تشکيلات آن مي تواند محلي براي تبليغ جمهوري اسلامي در مقابل رجزخواني هاي امپرياليسم باشد.   

 وی اضافه کرد: ارامنه خدمات زیادی در طول تاریخ به ایران و اصفهان داشته اند و ما قصد داريم اين خدمات و همفکري را همچنان با شهر اصفهان ادامه دهيم.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم