حقوق شهروندی در ایران برای همه اقلیت های دینی وجود دارد/سهم بالای اقلیت های دینی در امور سیاسی جمهوری اسلامی

به نقل از سایت: www.icana.ir

نماینده اقلیت ارامنه جنوب در مجلس گفت: حقوق شهروندی درجمهوری اسلامی ایران با تصریح قانون اساسی برای همه اقلیت های دینی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، یانوش لواندوفسکی رئیس هیأت روابط با ایران در پارلمان اروپایی امروز شنبه ( 4 آذر) با نمایندگان اقلیتهای دینی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار ژرژیک آبرامیان نماینده اقلیت ارامنه جنوب در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از تداوم مناسبات میان پارلمان اروپا با  نمایندگان اقلیتهای مذهبی در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم با گفتگو و رایزنیهای مستمر نمایندگان پارلمانهای دو کشور شاهد تقویت و ارتقاء سطح مناسبات پارلمانی ایران و اروپا باشیم.

نماینده اقلیت ارامنه جنوب در مجلس شورای اسلامی افزود: حقوق شهروندی درجمهوری اسلامی ایران با تصریح قانون اساسی برای همه اقلیت های دینی وجود دارد و در این راستا نمایندگان اقلیت های مجلس شورای اسلامی از تمام ظرفیت های قانونی خود برای احقاق حق موکلین خود استفاده می نمایند.

 وی با اشاره به نقش پر رنگ اقلیت های دینی در روند قانونگذاری تصریح کرد: نمایندگان دیگر ادیان در مجلس شورای اسلامی حضور فعال دارند و مطابق قانون اساسی  با نمایندگان مسلمان برابر هستند.

آبرامیان با تاکید بر مشارکت اقلیت های دینی در امور سیاسی کشور، افزود: اقلیت های دینی سهم بسزایی در امور سیاسی جامعه ایران دارند و در سطوح مختلف نهادهای سیاسی، مدنی ایران نقش موثر ایفا می کنند.

وی از توسعه و گسترش تبادلات فرهنگی فی مابین استقبال کرد و گفت: ما از هرگونه فعالیت در راستای توسعه و گسترش مراودات فرهنگی و اقتصادی با پارلمان اروپااستقبال و حمایت می کنیم.

رئیس هیأت روابط با ایران در پارلمان اروپایی نیز دراین دیدار از گسترش همکاری و تعامل پارلمان اروپا با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف استقبال و افزود: پارلمان اروپا آماده همکاری و تعامل در زمینه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی با ایران است.

گفتنی است دراین دیدار  کارن خانلری، اسفندیار اختیاری، سیامک مره صدق و یوناتان بت کلیا نمایندگان اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشته و نقطه نظرات خود را بیان نمودند.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم