دیدار مدیرکل و مسئولین آموزش و پرورش استان اصفهان با پیشوای مذهبی و مسئولین خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران

دوشنبه، مورخ 22 آبان 1396، محمد حسن قائدیها مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان به همراه تنی چند از دیگر مسئولین این اداره در کلیسای وانک اصفهان با سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران و همچنین مسئولین شورای خلیفه گری، هیئت مذهبی و هیئت کارگزاران مدارس ارامنه جلفای اصفهان دیدار و گفتگو نمودند.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران ضمن خیر مقدم به میهمانان ارجمند، به نقش اساسی مسئولین آموزش و پرورش در تربیت و رشد  دانش آموزان به عنوان نسل آینده اشاره کرده و خاطر نشان نمود که خلیفه گری ارامنه نیز بخش قابل توجهی از عملکرد خود را به این امر مهم اختصاص داده است.

جناب آقای قائدیها ضمن عرض تبریک به اسقف سیپان کاشجیان برای انتخاب ایشان به عنوان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران، سخنانی در خصوص مسائل مربوط به مدارس ارامنه و همچنین مسائل آموزشی و پرورشی ایراد نمودند و فرمودند که دانش آموزان ارمنی همچون دیگر دانش آموزان، همواره مورد توجه این اداره کل می باشند.

در ادامه این دیدار واروژ میناسیان رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران ضمن عرض تشکر از مسئولین محترم اداره کل در خصوص رویکرد مثبت و همکاری ایشان در قبال تغییرات ایجاد شده در مدارس ارامنه اصفهان که نتایج بهتری در امر مدیریت و وضعیت آموزش و پرورش در پی خواهد داشت، به مسائل مربوط به املاک شورای خلیفه گری دارای کاربری آموزشی اشاره نمودند.

سونیک باغومیان از اعضای شورای خلیفه گری با اشاره به مصوبه ای که سالیان پیش بر طبق آن از سوی اداره کل آموزش و پرورش نیروی ارمنی جهت تکمیل کادر مدارس ارامنه استخدام گردید، بجا دانست که هم اکنون نیز چنین تصمیمی اتخاد گردد، بخصوص در مورد  تدریس درس دینی. لازم به ذکر است که این پیشنهاد مورد توجه مسئولین اداره کل قرار گرفت و مقرر گردید گام هایی در این مورد برداشته شود. 

در پایان به رسم یادبود هدایایی از سوی خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران تقدیم مدیر کل و دیگر مسئولین این اداره گردید.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم