وجود فضای نفرت علیه اقلیت های قومی در ترکیه

به نقل از سایت: www.robertmarkarian.com

به اعتقاد نماینده ارمنی پارلمان ترکیه اقلیت های قومی ساکن در ترکیه و از جمله ارامنه از امکان استفاده از تضمین های بین المللی و بسیاری از حقوق شهروندی محروم هستند.

سلینا دوغان نماینده ارمنی پارلمان ترکیه از حزب مخالف جمهوری خواه خلق در گفتگو با " Politik Yol" همچنین افزود:"پس از اعلام وضعیت فوق العاده در ترکیه پس از کودتای نافرجام اقلیت های قومی ترکیه شاهد نفرت پراکنی علیه خود هستند."

وی همچنین تاکید کرد، پس از قتل هراند دینک روزنامه نگار ارمنی در استانبول مشکلات ارامنه این کشور در کانون توجه و بررسی بیشتر قرار گرفتند.

دوغان اظهار کرد:"در سالیان اخیر فضای شدید نفرت در جامعه حکمفرماست و این موضوع تبدیل به سیاست داخلی شده است. تلاش برای کودتا انجام می گیرد و بلافاصله یک روز پس از آن فتح الله گولن را ارمنی خطاب می کنند. این ابزاری است که همواره در دسترس قرار داشته و از آن استفاده می شود."

وی در ادامه تاکید کرد:"در قانون جزایی ترکیه به جرایم با پس زمینه نفرت اشاره شده است اما تلاش برای بهره گیری از این قانون بی نتیجه بوده و همواره ما گناهکار شناخته شده ایم."

وی با اشاره به برخی از مشکلات پیش روی جامعه ارامنه ترکیه، از جمله موضوع انتخاب پاتریارک جدید مرکز روحانی ارامنه استانبول و مشکلات مدارس ارامنه این کشور، بر لزوم اصلاح برخی از قوانین بر جای مانده از دوره امپراطوری عثمانی تاکید کرد.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم