اعلام آمادگی ارمنستان برای اعزام تیم امدادرسانی به ایران

به نقل از سایت: www.irna.ir

مسکو- ایرنا- وزارت موقعیت های اضطراری ارمنستان برای اعزام نیروهای کمکی به ایران به منظور مشارکت در عملیات امدادرسانی به زلزله زدگان در مناطق غرب کشور اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سخنگوی وزارت موقعیت های اضطراری ارمنستان اظهار داشت: این وزارتخانه با سفارت ایران در ایروان و سفارت ارمنستان در تهران تماس گرفته و برای کمک به روند رفع پیامدهای زمین لرزه ابراز آمادگی کرده است.

خانم نانا گندویان سخنگوی وزارت موقعیت های اضطراری ارمنستان امروز به خبرگزاری آرمن پرس گفت که تیم امدادرسانی این وزارتخانه که از آمادگی خوبی برخوردار است، برای اعزام به ایران آماده می باشد.

وی افزود: پس از دریافت پاسخ از طرف ایرانی، امدادگران ارمنستان برای امدادرسانی عازم این کشور می شوند.

به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند که تا این لحظه 341 کشته و 5953 مصدوم داشته است. 

مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است. 

این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داده است.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم