رئیس جمهوری ارمنستان با مردم ایران ابراز همدردی کرد

به نقل از سایت: www.irna.ir

مسکو- ایرنا- «سرژ سرکیسیان» رئیس جمهوری ارمنستان با ارسال پیامی برای حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، کشته شدن شمار زیادی از هموطنان در حادثه زلزله در مناطق غرب کشور را به وی تسلیت گفته و با مردم ایران ابراز همدردی کرد.

به گزارش ایرنا از دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری ارمنستان، سرکیسیان روز دوشنبه در پیام تسلیت خود به رئیس جمهور و مردم ایران برای مصدومان زمین لرزه غرب کشور شفا و بهبودی عاجل مسالت کرده است. 

کارن کاراپتیان نخست وزیر ارمنستان نیز امروز دوشنبه در پیامی به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران، از دست دادن و مجروح شدن شماری از ایرانیان در حادثه زلزله در غرب کشور را به وی تسلیت گفت. 

در پیام تسلیت نخست وزیر ارمنستان در سایت دولت این کشور گفته شده است: آقای جهانگیری محترم با اندوه زیاد از قربانیان و خرابی های زمین لرزه در استان کرمانشاه جمهوری اسلامی ایران آگاه شدم. 

وی افزود: از طرف دولت جمهوری ارمنستان و از طرف شخص خود با شما و ملت دوست ایران ابراز همدردی و برای شرکت کشور خود در اقدامات امدادرسانی در مناطق زلزله زده اعلام آمادگی می کنم. 

به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند که تا این لحظه بیش از سیصد کشته و حدود 4000 مصدوم داشته است. 

مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است. 

این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داده است.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم