تلاش جهت ارتقای سطح روابط دو کشور در حوزه های مختلف در ملاقات سفیر محترم کشورمان با روسای کلیه نهادهای ایرانی ارمنستان

به نقل از سایت: www.yerevan.mfa.ir

روسا و مدیران نهادهای ایرانی فعال در ارمنستان عصر روز سه شنبه 1396/08/16 با جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان دیدار و در خصوص مسائل، مشکلات، موفقیت ها و عوامل موثر در پیشرفت یا کندی فعالیت های خود مذاکره نمودند.

در این دیدار که روسای و مدیران رایزنی فرهنگی، مجتمع آموزشی شهید فهمیده(مدرسه سفارت)، بانک ملت، اتحادیه اجتماعی تجار و بازرگانان، ایران خودرو، دانشگاه پیام نور، استاد اعزامی وزارت علوم و... حضور داشتند، گزارشی از اقدامات و فعالیت صورت گرفته طی سه ماهه اخیر خود را ارائه و عواملی را که باعث پیشرفت یا کندی اقدامات و فعالیت های آنها در ارمنستان شده است را برشمردند.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان نیز در این دیدار قطار توسعه و پیشرفت روابط بین دو کشور را طی سالهای اخیر رو به توسعه دانست که بویژه در دو سال اخیر در بخش های اقتصادی و تجاری لوکوموتیو آن براه افتاده و برای سرعت گرفتن نیاز به همدلی و همراهی همه دستگاههای ایرانی فعال در ارمنستان و حمایت های لازم از داخل کشور دارد.

سفیر محترم کشورمان لغو روادید میان دو کشور را از جمله کارهای ماندگاری توصیف نمودند که با انجام آن گردشگران، تجار و بازرگانان، دانشجویان و دیگر گروههای ایرانی به نحو مطلوبی در جهت گسترش روابط بین دو کشور از آن استفاده نموده اند. ایشان حضور بخش های خصوصی و دولتی ایرانی و فعال گردیدن بخش هایی نظیر اتحادیه تجار را لازمه توسعه روابط ایران و ارمنستان در حوزه اقتصادی دانستند.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم