دیدار قائم مقام وزیر امورخارجه اتریش و سفیر اتریش در ایران از کلیسای وانک اصفهان

میشاییل لینهارت قائم مقام وزیر امور خارجه اتریش، اشتفان شولتز سفیر اتریش در ایران و تنی چند از اعضای سفارت اتریش، بعد از ظهر روز چهارشنبه، مورخ 10 آبان 1396، مهمان کلیسای وانک اصفهان بودند. در ابتدا واروژ میناسیان رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران به مهمانان خیر مقدم عرض کرده و ایشان را به بازدید از کلیسای هوسپ آراماتاتسی و موزه خاچاطور گساراتسی دعوت نمودند. سپس در سالن پذیرایی کلیسای وانک سیپان کاشجیان اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران و واروژ موسسیان رئیس هئیت مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران پذیرای حضور میهمانان شدند.

قائم مقام وزیر امور خارجه اتریش در ابتدای سخنان خود توضیحاتی در رابطه با هدف سفرشان به ایران مطرح نمودند، سپس با تاکید بر لزوم برقراری ثبات و صلح در سوریه، تداوم حمایت از مردم سوریه برای ایجاد امنیت در این کشور را امری مهم دانستند.

در ادامه این دیدار میشاییل لینهارت، پرسشی در خصوص وضیعت ارمنیان در ایران مطرح کردند، که در پاسخ به ایشان اسقف کاشجیان خاطرنشان شدند که ارامنه ایران همزیستی مسالمت آمیزی با دیگر هموطنان ایرانی دارند و از کلیه حقوق مذهبی و فرهنگی خود برخوردارند. ایشان ضمن تائید سخنان قائم مقام وزیر امور خارجه اتریش در رابطه با کمک به مردم سوریه افزودند که دولت ارمنستان در طول شش سال جنگ ویرانگر سوریه همواره حامی مردم این منطقه بوده و در طی این سالها پناه جویان ارمنی-سوری بسیاری را پذیرا بوده است.

پس از این ملاقات، میهمانان از کتابخانه ی نرسس شنورهالی بازدید کرده و اطلاعاتی را در خصوص نحوه کار کتابخانه کسب کردند.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم