خودداری خلیفه ارامنه تهران از شرکت در مراسم شصتمین سالگرد تاسیس شورای کلیساهای آسیایی در میانمار

به نقل از سایت: www.alikonline.ir

خلیفه ارامنه تهران ضمن اعلام نگرانی و انزجار از خشونت اعمال شده از سوی دولت میانمار علیه اقلیت مسلمانان روهینگیایی، از شرکت در مراسم شصتمین سالگرد تأسیس شورای کلیساهای آسیایی در میانمار عذر خواست.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان با توجه به خصومت دولت میانمار با مسلمانان روهینگیایی با ارسال نامه ای ضمن تبریک شصتمین سالگرد تأسیس این شورا، اعلام کرد که بدلیل خشونت اعمال شده از سوی دولت میانمار علیه اقلیت مسلمانان روهینگیایی و تبعید اجباری آن ها در مراسم ویژه شصتمین سالگرد تأسیس شورای کلیساهای آسیایی و سمیناری که بدین مناسبت برگزار خواهد شد، شرکت نخواهد کرد.

شورای کلیساهای آسیایی در سال ۱۹۵۷ میلادی تأسیس شده و مرکز آن در چیان مایی تایلند قرار دارد. این شورا متشکل از کلیساهای ارتدکس، انگلیکن و انجیلی فعال در آسیا بوده و هدف آن ایجاد همکاری میان کلیساهای مسیحی و همچنین برقراری گفتگو میان ادیان مختلف و تقویت همکاری میان آن ها می باشد.

کلیسای ارامنه ایران از سال ۲۰۱۰ میلادی به عضویت این شورا در آمده و اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران از سال ۲۰۱۰ میلادی در کمیته اجرایی شورا که بالاترین مرجع در این شورا محسوب می شود، عضویت دارد.

این شورا در ۱۷ اکتبر ۲۰۱۷ (۲۵ مهرماه ۱۳۹۶) شصتمین سالگرد تأسیس خود را در یانگون میانمار جشن گرفت. از اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان نیز برای حضور در این مراسم و  سمیناری که بدین مناسبت برگزار شد، دعوت به عمل آمده بود.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در نامه ای به تاریخ ۷ اکتبر (۱۵ مهرماه) خطاب به دکتر ماتیوس ژرژ، دبیر کل شورای کلیساهای آسیایی تأکید کرده است: "ما از خشونت های اعمال شده علیه اقلیت مسلمانان روهینگیایی نگران بوده و آن را مانعی در مسیر گفتگوی سازنده میان ادیان می دانیم و همزمان باور داریم که شورای کلیساهای آسیایی می تواند در این زمینه نقش میانجی را ایفا نماید."

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم