آنانیان: دفتر رسمی آرمن‌پرس در ایران را به‌زودی تاسیس خواهیم کرد

به نقل از سایت: www.irna.ir

'آرام آنانیان' رئیس خبرگزاری آرمن‌پرس، روز دوشنبه ضمن حضور در وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، با 'ابراهیم رحیم‌پور' معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک‌المنافع وزارت خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد. 

آنانیان در این دیدار با اشاره به امضای قرارداد همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی، گفت: سال آینده (میلادی)، یکصمین سالگرد تاسیس آرمن‌پرس خواهد بود و ما امیدواریم تاسیس رسمیِ دفتر آرمن‌پرس در ایران، با این مناسبت همزمان شود. 

وی با اشاره به تحولات فنی و پایانِ دورانِ انحصارِ خبر، افزود: خبرگزاری‌ها اگر می‌خواهند به آینده تعلق داشته باشند، باید در زمینه‌هایی مانند شبکه‌های اجتماعی و هوش مصنوعی فعالیت کنند. 

معاون وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار، دالانِ بازرگانیِ جنوب به شمال را یکی از زمینه‌هایی دانست که رسانه‌های ایران و ارمنستان می‌توانند به آن توجه کنند.

 وی در این باره گفت: ما با ارمنستان هم در زمینه احداث راه‌های جاده‌ای گفت‌وگوهای خوبی داشته‌ایم و امیدواریم ایروان بتواند راه‌آهن خود را نیز به این دالان متصل کند. 

رحیم‌پور توجه خبرگزاری آرمن‌پرس را به پتانسیل‌های اتحادیه اقتصادی اوراسیا نیز جلب کرد و با اشاره به اینکه ایران درباره همکاری با این اتحادیه تصمیم‌گیری خواهد کرد، گفت چنین همکاری اگر شکل بگیرد، روی ارمنستان نیز مستقیما اثرگذار خواهد بود. 

معاون وزارت خارجه، توجه به صلح را نیز ضروری دانست و با یادآوری خسارت‌های جانی و مالی ناشی از جنگ ایران و عراق، گفت: این تجربه که ایران و عراق، امروز متحدان یکدیگر در منطقه هستند، نشان می‌دهد که می‌توان از جنگ به صلح رسید و قطعا کاهش هزینه‌های ناشی از جنگ، باعث افزایش رفاه مردم و آبادانی بیشتر کشور ارمنستان خواهد شد. البته باید توجه داشت که برخی قدرت‌ها از اختلاف میان کشورها سوء‌استفاده می‌کنند و برای حل آن، کمک نمی‌کنند. 

وی روابط خوب ایران با هر دو کشورِ جمهوری آذربایجان و ارمنستان را عاملی برای کمک به صلح در منطقه دانست.

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم