زاهدی در دیدار با سفیر ارمنستان در تهران مطرح کرد

به نقل از سایت: www.icana.ir

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران (یکشنبه 29 مرداد 96 )با محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

زاهدی:رسیدن به تبادل و توازن علمی هدف از  توسعه ارتباطات علمی بین ایران و ارمنستان

در این دیدار محمدمهدی زاهدی با قدردانی از حضور رئیس جمهور ارمنستان در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، گفت: دو کشور از ظرفیت های بالایی برای توسعه و گسترش مناسبات در زمینه های مختلف به ویژه علمی و فناوری برخوردار هستند که می توان از آنها در جهت تقویت و تحکیم روابط فیمابین استفاده کرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر توسعه مراودات در عرصه های مختلف به ویژه روابط پارلمانی، افزود: علاقه مندیم با کشور دوست و همسایه ارمنستان ارتباط علمی و پارلمانی قوی داشته باشیم و هدف از گسترش و توسعه ارتباطات علمی فیمابین، رسیدن به تبادل و توازن علمی در رشته های مختلف می باشد.

خانلری:ظرفیت های مختلف علمی زمینه ای برای تبادل دانشجو و استاد میان دو کشور

خانلری نماینده ارامنه جنوب در این دیدار با اشاره به ظرفیت های مختلف علمی در زمینه های پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، علوم محض و هنر فی مابین، آن را زمینه ای برای تبادل دانشجو و استاد میان مراکز علمی و پژوهشی دو کشور دانست.

میرزاده: استفاده از ظرفیت های مرزی برای گسترش تبادلات اقتصادی و تجاری

میرزاده دیگر عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز در این دیدار با اشاره به وجود اشتراکات جغرافیایی، فرهنگی و تاریخی بین دو کشور، استفاده از ظرفیت های مرزی به ویژه مناطق آزاد را برای گسترش تبادلات اقتصادی و تجاری فیمابین را مهم دانست.

سفیر ارمنستان: تحقق ظرفیت های علمی ایران و ارمنستان با پشتیبانی پارلمانی

آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران، با تاکید بر افزایش سطح مناسبات میان دو کشور همسایه گفت: ایران و ارمنستان دارای ظرفیت های مختلف همکاری به ویژه در زمینه علمی می باشند که استفاده از آن نیازمند حمایت پشتیبانی پارلمانی می باشد.

سفیر ارمنستان در تهران از گسترش تعاملات و تبادل هیات در زمینه افزایش ارتباطات علمی استقبال نمود./


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم