پیام تبریک رئیس جمهوری ارمنستان به روحانی به مناسبت پیروزی در انتخابات

به نقل از سایت: www.irna.ir

تهران- ایرنا- «سرژ سرکیسیان» رئیس جمهوری ارمنستان با ارسال پیامی، پیروزی قاطع «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران در انتخابات و انتخاب مجدد وی در این پست را تبریک گفت.

پیام تبریک رئیس جمهوری ارمنستان به روحانی به مناسبت پیروزی در انتخابات

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اینترنتی دفتر ریاست جمهوری ارمنستان، در پیام تبریک سرکیسیان به روحانی آمده است: اطمینان دارم که در دوران ریاست جمهوری شما، کشور ایران به عنوان کشور دوست و همسایه، روند توسعه را ادامه خواهد داد و نقش مهم و قابل توجهی در ایجاد صلح و ثبات در منطقه ایفا خواهد کرد.

رئیس جمهوری ارمنستان همچنین ابراز امیدواری کرد که با تلاش های مشترک دوکشور، روابط دوستانه و صمیمی ارمنستان و ایران گسترش یافته و ضمن تقویت در همه زمینه ها به سطح جدیدی از همکاری کیفی بین دو ملت منجر شود. 

سرکیسیان، در این پیام سلامت و موفقیت در همه امور را برای آقای روحانی و برقراری صلحی پایدار برای دو ملت دوست و همسایه، ایران و ارمنستان را آرزو کرده است. 

به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی با کسب 23 میلیون و 549 هزار و 616 رای با اکثریت (57 درصد) آرا در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسید.

شماری از رئیسان جمهوری و مقامات ارشد کشورهای مختلف جهان از جمله «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه، « انجلینو الفانو» وزیر خارجه ایتالیا، «زیگمار گابریل» وزیر امور خارجه آلمان و «شینزو آبه» نخست ‌وزیر ژاپن و «فومیو کیشیدا» وزیر امورخارجه این کشور در پیام‌هایی جداگانه، پیروزی حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفتند و نسبت به ایجاد فضای همکاری بین ایران و کشورهای شان ابراز امیدواری کرده اند.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم