شرکت هزاران شهروند ارمنی اصفهان و شاهین شهر در راهپیمایی 24 آوریل، سالروز نژاد کشی ارامنه بدست ترکیه عثمانی

در یکصدودومین سالگرد نژاد کشی ارامنه در سال 1915 به دست دژخیمان ترکیه عثمانی، صبح روز دوشنبه 24 آوریل، مصادف با 4 اردیبهشت، با رهبری جانشین پیشوای مذهبی ارامنه حوزه سیلیسی، نائب اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران روحانی ارشد سیپان کچجیان، در کلیسای وانک اصفهان مراسم مذهبی برگزار گردید.

پس از انجام مراسم مذهبی، مراسم نثار گل بر بنای یادبود نژاد کشی ارامنه توسط مسئولین و نمایندگان تمامی هیئت ها و انجمن های فعال جوامع ارامنه اصفهان و شاهین شهر به اجرا درآمد. سپس با حضور تعداد کثیری از ارامنه اصفهان و شاهین شهر، در مسیر خیابان حکیم نظامی، بلوار ملت، خیابان توحید و خیابان نظر میانی راهپیمایی اعتراض آمیز به مدت 2 ساعت برگزار گردید. 

شرکت کنندگان در این راهپیمایی، ضمن اعلام حمایت خود  از سیاستهای صلح جویانه دولت جمهوری اسلامی ایران در مناقشات سوریه و مبارزه با تروریسم سازمان یافته، خواستار آن شدند که سازمان ملل متحد نسل کشی ارمنیان توسط ترکیه عثمانی را بر اساس گزارش کمسیون ویژه سازمان ملل رسما محکوم کرده و جهت پایان بخشیدن به جنگ خانمانسوز سوریه و بازگرداندن صلح و امنیت به منطقه اقدام نماید. آنها همچنین از دولت ترکیه خواستار شدند با ترک سیاست جعل و انکار واقعیت نسل کشی ارامنه، حداقل دین خود را در قبال ملت ارمنی ادا نماید.  

هئیت برگزاری مراسم یکصدودومین سالگرد نژاد کشی ارامنه

 

نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم