پاسخ مقام رسمی جمهوری قره باغ به اعتراض باکو در خصوص بازسازی مسجد شوشی

به نقل از سایت: www.alikonline.ir

«آلیک» - به گزارش آذریها به نقل از خبرگزاری «آرتساخ پرس»، سرگئی شاهوردیان معاون وزیر دارائی جمهوری قره باغ (آرتساخ) در پاسخ به اظهارات یک مقام جمهوری باکو پیرامون بازسازی و مرمت مسجد ایرانی گوهر آقای شوشی، ضمن رد ادعای مقامات باکو اظهار داشت که این مسجد ایرانی بوده و جمهوری باکو نمی تواند ادعایی در این خصوص داشته باشد.

شاهوردیان به رسانه ها گفته است که در جمهوری قره باغ (آرتساخ) همه آثار تاریخی و باستانی مورد توجه قرار دارد که از آن جمله می توان به مسجد ایرانی شوشی (گوهر آقا) اشاره کرد.

وی افزود: «جمهوری آرتساخ در سال ٢۰١۵ به کنوانسیون حفظ و مرمت آثار تاریخی، معماری و باستانی اتحادیه اروپا پیوسته است. از این رو وظیفه ما است که از تمامی آثار باستانی موجود در جمهوری قره باغ (آرتساخ) حفاظت کنیم که مسجد ایرانی شوشی نیز جزء آن دسته از آثار تاریخی می باشد».

لازم به ذکر است که پیش از این بارها مقامات باکو، ارمنی ها را به تخریب این مسجد متهم کرده بودند و امروز پس از اینکه جمهوری قره باغ (آرتساخ) به کمک ایران در حال بازسازی این مسجد می باشند مدعی اند که ارمنستان و ایران اجازه بازسازی آن را ندارند.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم