دیدار نوروزی اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران و هیئت خلیفه گری

 جانشین پیشوای مذهبی ارامنه حوزه سیلیسی، نائب اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران روحانی ارشد سیپان کچجیان به همراه هیئتی متشکل از رؤسا و اعضای مجمع نمایندگان، شورای خلیفه گری و هیئت مذهبی طی روزهای دوشنبه و چهارشنبه 21 و 23 فروردین 1396، به ترتیب با شهردار منطقه 5 اصفهان جناب آقای فرهنگ، رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی و شهردار کل اصفهان دکتر جمالی نژاد دیدار کردند.

در این دیدارها طرفین مراتب تبریکات خود را به مناسبت نوروز باستانی تقدیم یکدیگر نموده و از ایزد منان خواهان سلامتی و سالی سرشار از موفقیت و صلح برای مردم ایران شدند.

هیئت خلیفه گری مراتب قدردانی خود را از مسئولین محترم در ارتباط با رسیدگی و توجه خاص به مسائل خلیفه گری و جامعه ی ارامنه بعمل آورد.

روز چهارشنبه، طی دیدار با شهردار کل اصفهان، دکتر جمالی نژاد از برگزاری برنامه های فرهنگی، ورزشی، معنوی، گردشگری و غیره تحت عنوان «هفته ی اصفهان» در ماه آتی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با پیگیری خلیفه گری، جامعه ی ارامنه نیز در این برنامه ها که به جهت معرفی پتانسیل های اصفهان در سطح جهانی صورت می پذیرند، نقش فعالی ایفا خواهد کرد.

طی این دیدارها مسئولین محترم دعوت شدند تا در برنامه ی مربوط به یکصدودومین سالگرد نژاد کش ارامنه واقع در کلیسای وانک شرکت نمایند. در ادامه این صحبت ضمن محکوم نمودن حملات اخیر موشکی آمریکا به پایگاه هوایی ارتش سوریه اعلام گردید که در مراسم یاد شده  بخش ویژه ای به این موضوع اختصاص داده خواهد شد.

 


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم