نماینده ارامنه حوزه جنوب: انقلاب اسلامی خط فکری جدیدی را در دنیا به وجود آورد

به نقل از سایت: www.isna.ir

نماینده ارامنه حوزه جنوب گفت: انقلاب اسلامی ایران خط فکری جدیدی را در دنیا به وجود آورد که سبب شد آن دو قطبی حاکم بر دنیا شکسته شود.

ژرژیک آبرامیان در گفت‌وگو با ایسنا درباره اهمیت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: فکر می‌کنم مردم مانند 38 سال گذشته حضور پرشوری در راهپیمایی خواهند داشت، دلیل اصلی این قضیه هم آن مدل حکومتی است که بعد از انقلاب با نظر حضرت امام(ره) در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت. مهمترین خصیصه‌ای که به نظر بنده در حکومت اسلامی ایران وجود دارد مبنای دینی و آن فلسفه حکومتی است که نظام اسلامی آن را داراست.

وی افزود: هر حکومتی یک فلسفه‌ای دارد. البته فلسفه حکومت دینی به دنبال علم است و زاویه نگرشش به علم متفاوت است، ما انقلاب کردیم با این دیدگاه‌ها و نظرات فلسفی که حضرت امام(ره) و اصحاب ایشان مد نظرشان بود و این انقلاب رشد کرد و خط جدید فکری خاصی را در دنیا به وجود آورد.

نماینده ارامنه حوزه جنوب با بیان اینکه «به هر انقلابی هجمه وارد می‌شود» گفت: ولی خوشبختانه انقلاب ما سرافراز بود و با نظرات و ایده‌هایی که داشت آن دو قطبی بودن جهان و آن کدخدا منشی حاکم را فرو ریخت. در تمام دنیا شاهد نهضت‌هایی هستیم که بر مبنای اخلاق دینی فلسفه‌ای را ایجاد می‌کند که بر مبنای منافع عامه مردم است.

آبرامیان تصریح کرد: فلسفه حکومت ما کرامت بخشیدن به انسان است. البته ما مدعی این نیستیم که توانستیم تمام اهداف‌مان را پیاده کنیم، ولی از نظر فلسفی راهی را رفته‌ایم که توام با همدلی بوده است. بنابراین مردم این احساس مثبت را نسبت به انقلاب خود دارند و با تمام قوا برای بیعت دوباره با آرمان‌های انقلاب به میدان می‌آیند. مردم شریف و باهوش ایران خیلی نکته سنجند و به خوبی نسبت به این مسائل آگاهند و امسال هم به خوبی در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می‌کنند.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم