آغاز بازیهای ورزشی ارامنه ایران در ورزشگاه آرارات

به نقل از سایت: www.irna.ir

تهران- ایرنا- چهل و هشتمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران سه شنبه شب در مراسم ویژه ای با حضور حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام در ورزشگاه آرارات تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، دراین دوره از بازیها، 800 ورزشکار از ایران، ارمنستان و گرجستان در ٩ رشته با یکدیگر رقابت می کنند.

در مراسم افتتاحیه ، کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک، استاندار تهران، عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان، سجادی سفیر ایران در ارمنستان، نمایندگان اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر، سفیر ارمنستان در تهران و رییس کمیته ملی کشور ارمنستان حضور داشتند.

به دلیل همزمانی این بازی ها با هشتاد و پنجمین سالگرد انتشار روزنامه ارمنی زبان آلیک، این بازی ها به نام این روزنامه نامگذاری شده است.

'عرش نیلگون، ارض آرام و میهن مقتدر' شعار این دوره از بازی های بازی های المپیک ارامنه است. 

درادامه تیم های شرکت کننده از شهرهای مختلف ایران و همچنین ورزشکاران حاضر در بازی ها از کشورهای ارمنستان و گرجستان رژه رفتند.

در این دوره از بازی ها ١٦ تیم حضور دارند.

احمدی معاون وزیر ورزش در این مراسم در سخنانی گفت: برگزاری چهل و هشتمین دوره بازی های ارامنه را تبریک می گویم و امیدوارم ورزشکاران بتوانند ارزش های فنی و اخلاقی خود را به نمایش گذاشته و از ورزش برای تعالی روح و جامعه خود استفاده کنند.

وی از باشگاه آرارات به عنوان یکی از قدیمی ترین باشگاه های کشور که ورزشکاران فراوانی را تربیت کرده است، برای برگزاری این بازی ها قدردانی کرد.

در این دوره از بازی ها ورزشکارانی از شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شاهین شهر، رشت، ارومیه، و کشورهای ارمنستان و گرجستان در 9 رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. 

 

به نقل از سایت: www.irna.ir

در مراسم افتتاحیه بازیهای ارامنه؛

یونسی: میدان برای رشد اقشار مختلف جامعه در ایران مهیاست

دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: برگزاری چهل و هشتمین دوره بازیهای ارامنه نشان می دهد که در ایران، میدان برای رشد و ارتقای تمام اقشار جامعه مهیا است.

به گزارش ایرنا، علی یونسی در مراسم افتتاحیه چهل و هشتمین دوره بازیهای ارامنه، افزود: باید به تمامی عاشقان ورزش که چنین مراسم باشکوهی را برگزار کردند، تبریک بگویم.

وی با ابلاغ سلام گرم رییس جمهوری به مسئولان و ورزشکاران این بازی ها، گفت: استقلال و امنیت ما از همه آحاد ایرانیان سرچشمه گرفته است و شعار ایران مقتدر، پیشرفته و عزتمند، شعار تمامی اقلیت و اکثریت ها و همه شهروندان است.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی اظهار داشت: تعداد زیادی از قهرمانان ملی متعلق به ادیان و مذاهب مختلف کشورمان هستند و همه ایرانیان همانند آندرانیک تیموریان می توانند کاپیتان تیم ملی فوتبال شوند و همه ایرانیان می توانند لوریس چکنواریان (یکی از چهره های فرهنگی ایران) دیگر باشند.

چهل و هشتمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران سه شنبه شب با حضور 800 ورزشکار از ایران، ارمنستان و گرجستان در 9 رشته ورزشی در ورزشگاه آرارات تهران آغاز شد.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم