اخبار کوتاه از تحولات اخیر قراباغ ایروان: علیرغم آتش بس، درگیری‌ها در قراباغ همچنان ادامه دارد

 

به نقل از سایت: www.hoosk.net

 

وزیر دفاع ارمنستان گفت که علیرغم اعلام آتش بس از سوی آذربایجان، درگیری‌ها در منطقه قراباغ همچنان ادامه دارد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد، بیانیه آذربایجان درباره آتش‌بس یک جانبه در منطقه قراباغ با واقعیت همخوانی ندارد.

دولت آذربایجان روز یکشنبه در منطقه قراباغ کوهستانی (ناگورنو قره باغ) آتش‌بس یکجانبه اعلام کرد.

سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان تأکید کرد: این بیانیه آذربایجان یک تله اطلاعاتی است که به معنای آتش‌بس نیست.

آتش بس برقرار شده از سال 1994 میلادی ، شامگاه جمعه در یکی از شدیدترین درگیری‌های سالیان اخیر از سوی جمهوری آذربایجان به صورت گسترده نقض شد.

 

آزادسازی مواضع جدید از سوی نیروهای نظامی ارمنی

سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان خبر از پیشروی نیروهای نظامی ارمنی در محورهای مختلف و آزادسازی مواضع جدید داد.

خبرگزاری آرمن پرس به نقل از صفحه فیسبوک آرتسرون هوانیسیان سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان گزارش داد: نیروهای نظامی ارمنی با پیشروی در محورهای مختلف موفق به آزادسازی مواضع و مناطق جدید شده اند.

منابع مطلع در وزارت دفاع ارمنستان در گفتگو با خبرگزاری آرمن پرس تاکید کرده اند که نیروهای ارمنی موفق به پیشروی در محورهای شمالی شده اند.

همچنین به گزارش برخی از رسانه های ارمنی نیروهای نظامی ارمنی ضمن بازپس گیری مواضع اشغال شده از سوی نیروهای آذری، موفق به تصرف چند روستا در خاک جمهوری آذربایجان شده اند.

 

ادامه گلوله باران خطوط مقدم و مناطق مجاور قره باغ از سوی جمهوری آذربایجان

در طی روز و شب گذشته نیروهای نظامی ارتش جمهوری آذربایجان به گلوله باران مواضع ارتش دفاعی قراباغ و مناطق مسکونی ارمنی در قراباغ ادامه دادند.

بخش مطبوعاتی وزارت دفاع قراباغ با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: از ساعت 7 صبح امروز به وقت محلی گلوله باران مناطق شمال شرقی و شمال غربی قراباغ از سر گرفته شده است. نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان با استفاده از تیربارهای 125 میلیمتری، سیستم های گراد و همچنین تانک به گلوله باران مواضع نیروهای ارمنی و مناطق مسکونی پرداخته اند. ارتش دفاعی قراباغ در واکنش به تهاجم نیروهای آذری دست به اقدامات لازم زده و وظایف رزمی خود را اجرا کرده است.

آرتسرون هوانیسیان سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان نیز ساعتی پیش در صفحه فیسبوک خود خبر از انهدام سه تانک نیروهای جمهوری آذربایجان در درگیری های صبح امروز داد.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم