نمایشگاه عکس تخت جمشید در ارمنستان گشایش یافت

 

به نقل از سایت: www.irna.ir

 

نمایشگاه عکس تخت جمشید امروز شنبه و به مناسبت روز ایکوم در اروپا با حضور هیاتی از ایران درارمنستان گشایش یافت.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، در مراسم گشایش نمایشگاه عکس تخت جمشید درسایت تاریخی ارگونی ایروان چند تن از مقام های فرهنگی ارمنستان حضور داشتند.

عکس های این نمایشگاه نشان دهنده تاثیر هنر اورارتویی در تخت جمشید است. تصاویر مربوط به اقوام ارمنی هدیه اورنده که به صورت نقش برجسته در آپادانا وجود دارد نیز در این نمایشگاه شرکت داده شده است.

اعضای هیات ایرانی شرکت کننده دراین مراسم را سید محمد بهشتی رئیس ایکوم و رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، احمد محیط طباطبایی قائم مقام ایکوم و عضو هیات امنای تخت جمشید،علیرضا قلی نژاد عضو هیات امنای تخت جمشید و عضو هیات اجرایی ایکوم و مسعود رضایی منفرد رئیس پایگاه جهانی تخت جمشیدتشکیل می دهند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگی، ارمنی ها سومین گروه هدیه آورنده نوروزی به تخت جمشید بودند، این گروه 3 نفره اسبی بایال و یراق آراسته و دم گره خورده،سبویی با دسته عقاب بسیارآراسته که دسته پیش آن با نوعی آبریز مجهز بوده است را هدیه آورده بودند و توسط حاجبان پارسی هدایت می شدند.

شورای بین المللی موزه ها (ایکوم) سازمان بین المللی غیر دولتی موزه ها و کارگزاران حرفه ای موزه هاست که برای ترویج منافع موزه شناسی و دیگر رشته های وابسته به اداره و فعالیت های موزه ها ایجاد شده است.

مقر و دبیرخانه ایکوم در محلی که توسط مجمع عمومی، با تایید یونسکو، معین شده است، در پاریس است ، در ایران فعالیت در این زمینه تحت عنوان کمیته ملی ایکوم ایران، انجام می پذیرد.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم