تاکید ایران و ارمنستان بر توسعه روابط کنسولی

 

به نقل از سایت: www.isna.ir

 

در دیدار قشقاوی با مدیر کل کنسولی وزارت خارجه ارمنستان، دو طرف بر توسعه هر چه بیشتر روابط کنسولی میان دو کشور تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه در دیدار با مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه ارمنستان ضمن ابراز خرسندی از سطح روابط موجود میان دو کشور ارتقای هر چه بیشتر روابط کنسولی فیما بین را به عنوان زمینه و مقدمه گسترش سایر زمینه های مناسبات به ویژه در بخشهای اقتصادی و بازرگانی خواستار شد.

وی با اشاره به اراده رهبران و علائق دو ملت همسایه و دوست از مدیران کل کنسولی طرفین خواست تا مقدمات لغو روادید کامل میان اتباع دو کشور را فراهم آورند.

قشقاوی همچنین از حسن نظر مقامات ارمنستان در آزادی و انتقال زندانیان ایرانی به منظور کمک و اعطای تسهیلات به خانواده های ایشان، خواستار تداوم این قبیل همکاری ها که نشانه دوستی و مودت هر چه بیشتر دو ملت است، شد.

ولادمیر کارمیر شالیان مدیر کل کنسولی ارمنستان که برای انجام دهمین نشست کنسولی به تهران سفر کرده است، ضمن ارائه گزارشی از انجام موفق مذاکرات و حصول تفاهمات بر جسته با همتای ایرانی خود، بر اراده مسئولین کشور متبوع خویش برای توسعه هر چه بیشتر روابط با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه ارایه تسهیلات به اتباع دو کشور ، معاضدت قضایی، گردشگری، تجارت و سرمایه گذاری تاکید کرد.

وی امضای یادداشت تفاهمی که حاصل تفاهمات با مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران است را گام بلند دیگری برای نزدیکی هر چه بیشتر دو ملت برای تحقق اراده مسئولین دو کشور جهت افزایش مناسبات توصیف کرد.


نظر خود را بنویسید


Security code
Refresh

 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم