آقای روبرت بگلریان، نمایندۀ ارامنۀ جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی

 

روبرت بگلریان، نمایندهٔ ارامنهٔ جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی، در سال 1340 خورشیدی در تهران متولد شد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در تهران گذراند. سپس به دلیل وابستگی های خانوادگی و انتقال شغلی پدرش، به همراه خانواده به اصفهان نقل مکان کرد. دوران دبیرستان را در اصفهان سپری کرد و در رشتهٔ ریاضی فیزیک فارغ التحصیل شد. اخذ دیپلم دبیرستان وی مصادف شد با تعطیلی دانشگاه ها و آغاز انقلاب فرهنگی. او اگرچه در سال های نوجوانی و جوانی با ورزش میانهٔ خوبی داشت ولی پس از اخذ دیپلم متوسطه، همچون بسیاری از جوانان ایران که انقلاب و جنگ را تجربه کرده اند، جذب مطالعات فرهنگی، هنری و به ویژه علوم انسانی شد. از همان سال های اول انقلاب به فعالیت فرهنگی و ادبی در باشگاه فرهنگی - ورزشی آرارات اصفهان پرداخت. سپس عضو هیئت مدیرهٔ این باشگاه شد و در این مقام انجام وظیفه کرد.

بگلریان همواره در زندگی اجتماعی ارامنهٔ اصفهان نقش بسزایی داشته است. او با تقبل مسئولیت هایی چون عضویت در هیئت ها و کمیته های اجرایی مراسم و برنامه های فرهنگی و سیاسی فعالیت های خود را ادامه داد. در عین حال همواره تحولا ت سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشور را از نزدیک دنبال می کرد.

بگلریان تحصیلات عالیهٔ خود را از سال 1368 در دانشگاه اصفهان شروع کرد و دورهٔ کارشناسی را در رشتهٔ اقتصاد نظری با موفقیت به اتمام رسانید.

سپس در سال 1372 در مقطع کارشناسی ارشد علوم اقتصادی همان دانشگاه پذیرفته شد و به ادامهٔ تحصیل پرداخت.

از سال 1372 و هم زمان با شروع تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در وزارت امور اقتصاد و دارایی استخدام و در ادارهٔ کل استان اصفهان در سمت ممیز مالیاتی مشغول به کار شد. او پس از دو سال کار در سمت ممیز مالیاتی به عنوان کارشناس اقتصادی ادامه فعالیت داد و در مقام مسئول دفتر تحقیقات مالیاتی ادارهٔ کل به انجام وظیفه پرداخت.

در سال 1375 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شد و تا سال 1379 در کنار فعالیت در ادارهٔ کل دارایی اصفهان و انجام پژوهش های علمی در خارج از سازمان نیز به فعالیت می پرداخت. در کنار فعالیت اداری و پژوهشی دو سال نیز با سازمان مدیریت صنعتی (واحد اصفهان) همکاری داشت و در آنجا به تدریس بازاریابی مشغول بود.

از آبان 1379 به تهران منتقل شد و در معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی خدمت خود را آغاز کرد که تا ورود به مجلس هفتم (7خرداد1383) ادامه داشت. همچنین از سال 1381 تا ورود به مجلس عضو هیئت تحریریهٔ فصلنامهٔ پیمان بود که متأسفانه پس از آن تاریخ به دلیل مشغلهٔ زیاد امکان ادامهٔ همکاری از طرف ایشان میسر نشد.

روبرت بگلریان پس از انتخاب شدن به نمایندگی مجلس، به علت داشتن تجربه و مهارت در زمینهٔ اقتصاد عضو کمیسیون مشترک بررسی لایحهٔ مبارزه با پول شویی شد. در مجالس هفتم و هشتم بعنوان عضو کمیسیون اقتصاد و در مجلس نهم به عنوان عضو کمیسیون انرژی انتخاب گردیده است. او همچنین عضو هیئت رییسهٔ گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان می باشد.

نحوهٔ عملکرد و وکالت صحیح و صادقانهٔ بگلریان و روحیهٔ مردمی او باعث انعکاس مثبت فعالیت های او نزد مردم حوزهٔ انتخابیه شده است و بدین طریق او موفق شده است نظر مردم را به کارایی مجلس و اهداف قانونی آن جلب کند.


 
Persian Armenian

گزارش تصویری

گالری فیلم